Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Jacek Cieœlak

krytyk teatralny i muzyczny, zajmuje się show-biznesem

Teatr

Witkacy młody jak Albertynka

„Operetka" w reżyserii Andrzeja Dziuka i fragmenty ważniejszych spektakli Teatru Witkacego uœwietniły 33. urodziny zakopiańskiej sceny.

Muzyka

The Rolling Stones w Polsce?

„No Stopping” – reklamy o tej treœci z charakterystycznym stonesowskim jęzorem z datš 26.02.2018 i godzinš 9.00 wskazujš, że potwierdzš się nasze informacje o tegorocznym...

Teatr

Sokrates, czyli antyczny Hamlet

W „Uczcie" Krzysztofa Garbaczewskiego wolnoœci, piękna i miłoœci broniš role Cieleckiej, Poniedziałka i Smagały. Ale poczštek spektaklu jest nieudany.

Muzyka

Nowy król rapu w Krakowie

Największe gwiazdy œwiatowego rapu - Kendrick Lamar i przebojowa formacja Migos – będš gwiazdami letnich festiwali w Polsce.

Muzyka

Breakout Nalepy ma 50 lat

1 lutego 1968 roku powstał Breakout, pierwszy polski blues-rockowy zespół, którego liderem był Tadeusz Nalepa, a tekœciarzem poeta i prozaik Bogdan Loebl.

Muzyka

Kayah i Goran znowu razem

Po wyprzedanej trasie koncertowej w 2017 roku i powracajšcych proœbach od fanów o kolejny koncert, Kayah i Goran Bregović ponownie wystšpiš w Warszawie w 2018 roku.

Plus Minus

Holoubek: „Dziady” Dejmka i moje

Opowiem, jak było na premierze. Pierwszy akt kończyła „Wielka Improwizacja”. Podczas przerwy byłem w garderobie sam. Pochyliłem się nad lustrem, szukałem czegoœ na stoliku....

Teatr

Pokazać manipulacje władzy

Reżyser mówi Jackowi Cieœlakowi o inscenizacji szekspirowskiej „Miarki za miarkę” w Pradze. Premiera w sobotę, 27 stycznia w Divadle Pod Palmovkou. Pełny tekst wywiadu już wkrótce

Tylko u nas

Podkarpacie

Dostojewski w Rzeszowie

Szymon Kaczmarek, reżyser „Idioty", którego premiera odbyła się 14 stycznia, opowiada o pracy w Teatrze im. Siemaszkowej, aktorskim zespole, przesileniach naszych czasów.

Pomorze Zachodnie

Teatr ludzi żarliwych

Zdzisław Derebecki, dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Słowackiego opowiada o specyfice, osišgnięciach i programie koszalińskiej sceny.

Muzyka

U2 zagrajš w Europie

Irlandzka grupa ogłosiła swoje europejskie plany. Na mapie ich koncertów nie ma niestety Polski.

Example Alt
eWydanie