Jacek Cieślak

krytyk teatralny i muzyczny, zajmuje się show-biznesem

Teatr

Dialog kontra minister Gliński

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu kilkuset osób i instytucji Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog we Wrocławiu przywraca do repertuaru trzy polskie spektakle, na które...

Muzyka

Obyczajówka z podtekstem

Płyta „Maleńczuk gra Młynarskiego" przynosi mniej znane piosenki autora „Jesteśmy na wczasach", przede wszystkim te z polityką w tle.

Plus Minus

Rockowe misterium w świecie duchów

David Gilmour jest jedynym muzykiem, który dwa razy wystąpił na arenie w Pompejach. Prawie pół wieku temu wraz z Pink Floyd grał przy pustych trybunach. Rok temu udało mu się...

Teatr

Teatralna lekcja dla najmłodszych

Spektakle dla dzieci zaczęli wystawiać liczący się polscy inscenizatorzy. „Kopciuszka" Anny Smolar i „Elementarz" Michała Zadary będzie można obejrzeć na Festiwalu Prapremier.

Życie Pomorza

Miłość daje wolność

Roger Waters zagra po raz pierwszy w Trójmieście. 5 sierpnia 2018 r. w Ergo Arenie zaprezentuje show „Us + Them” złożony z największych przebojów zespołu Pink Floyd i solowych.

Życie Dolnego Śląska

Morfina i polopiryna

„Szaberplac. Moja miłość" Szymona Bogacza będzie 29 września pierwszą premierą we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Zobaczymy dramaty w Konkursie Strefy Kontaktu.

Teatr

Szekspirowski najlepszy

Festiwal Szekspirowski z Gdańska został laureatem prestiżowej nagrody EFFE Award, honorującej festiwale wyznaczające nowe trendy związane ze sztuką.

Muzyka

Kult gra bez retuszu

„Made in Poland" to trzeci album koncertowy zespołu. Od wydanego siedem lat temu „MTV Unplugged" różni się repertuarem i energią.

Example Alt
eWydanie