Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Jacek Cieœlak

krytyk teatralny i muzyczny, zajmuje się show-biznesem

Teatr

Sokrates, czyli antyczny Hamlet

W „Uczcie" Krzysztofa Garbaczewskiego wolnoœci, piękna i miłoœci broniš role Cieleckiej, Poniedziałka i Smagały. Ale poczštek spektaklu jest nieudany.

Muzyka

Nowy król rapu w Krakowie

Największe gwiazdy œwiatowego rapu - Kendrick Lamar i przebojowa formacja Migos – będš gwiazdami letnich festiwali w Polsce.

Muzyka

Breakout Nalepy ma 50 lat

1 lutego 1968 roku powstał Breakout, pierwszy polski blues-rockowy zespół, którego liderem był Tadeusz Nalepa, a tekœciarzem poeta i prozaik Bogdan Loebl.

Muzyka

Kayah i Goran znowu razem

Po wyprzedanej trasie koncertowej w 2017 roku i powracajšcych proœbach od fanów o kolejny koncert, Kayah i Goran Bregović ponownie wystšpiš w Warszawie w 2018 roku.

Plus Minus

Holoubek: „Dziady” Dejmka i moje

Opowiem, jak było na premierze. Pierwszy akt kończyła „Wielka Improwizacja”. Podczas przerwy byłem w garderobie sam. Pochyliłem się nad lustrem, szukałem czegoœ na stoliku....

Teatr

Pokazać manipulacje władzy

Reżyser mówi Jackowi Cieœlakowi o inscenizacji szekspirowskiej „Miarki za miarkę” w Pradze. Premiera w sobotę, 27 stycznia w Divadle Pod Palmovkou. Pełny tekst wywiadu już wkrótce

Tylko u nas

Podkarpacie

Dostojewski w Rzeszowie

Szymon Kaczmarek, reżyser „Idioty", którego premiera odbyła się 14 stycznia, opowiada o pracy w Teatrze im. Siemaszkowej, aktorskim zespole, przesileniach naszych czasów.

Pomorze Zachodnie

Teatr ludzi żarliwych

Zdzisław Derebecki, dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Słowackiego opowiada o specyfice, osišgnięciach i programie koszalińskiej sceny.

Muzyka

U2 zagrajš w Europie

Irlandzka grupa ogłosiła swoje europejskie plany. Na mapie ich koncertów nie ma niestety Polski.

Teatr

Polski uchodŸca Bolek Kalafior

„Biesiadę u hrabiny Kotłubaj" w adaptacji Jana Bończy-Szabłowskiego z gwiazdorskš obsadš pokaże w poniedziałek Teatr Telewizji.

Warmia i Mazury

Częstochowa Północy

W każdym województwie, w każdym regionie sš miejsca, których rozgłos i znaczenie sięgajš daleko poza granice małych ojczyzn. Takim właœnie miejscem jest Œwięta Lipka, która w...

Wielkopolska

Na dworze Karmazynowego Króla

Dwoma koncertami 13 i 14 czerwca w poznańskiej Hali Ziemi King Crimson rozpocznie tegoroczne europejskie tournée. Potem trzy razy zagra w Krakowie (16–18 czerwca).

Lubuskie

Multimedialna historia Lubuszan

Historia ludzi, którzy tworzyli tu zręby polskiego społeczeństwa, wcišż – po ponad 70 latach od przybycia – nie została opowiedziana i kompleksowo udokumentowana – mówi Leszek...

Łódzkie

Widownia wypełniona po brzegi

Wybieram teatr istotny, ważny, który stara się mówić o œwiecie, opisywać i diagnozować jego szaleństwo – mówi Waldemar Zawodziński, szef Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

Example Alt
eWydanie