Malowanie jaj

aktualizacja: 30.03.2013, 00:00
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Pisanka, to nic innego jak jajko (zwykle kurze, ale także gęsie, kacze, nawet strusie) zdobione różnymi technikami. W zależności od techniki zdobienia, pisanki różnie nazywamy: kraszanki to jaja gotowane w różnokolorowych wywarach pochodzenia roślinnego, pisanki powstają w wyniku narysowania na skorupce wzorów gorącym woskiem, a następnie zanurzenie jajka w barwniku, oklejanki to jajka przyozdobione sitowiem, płatkami bzu, skrawkami kolorowego papieru, tkaniny i w końcu nalepianki powstałe przez ozdabianie skorupki różnobarwnymi wycinankami z papieru. Dzieci szykują jeszcze skrobanki i drapanki wydrapując wzorki na kolorowej powierzchni skorupki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE