Wyjazdy Polaków - raport Travelplanet.pl

aktualizacja: 19.03.2013, 10:42
Wyjazdy Polaków - raport Travelplanet.pl
Wyjazdy Polaków - raport Travelplanet.pl
Foto: Fotorzepa, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

We dwoje, na tydzień, samolotem, do Egiptu, do hotelu co najmniej czterogwiazdkowego i z wyżywieniem all inclusive - tak najczęściej wyglądał w 2012 roku wyjazd na urlop polskiego turysty, klienta biura podróży

REDAKCJA POLECA
Jego portret sporządził na podstawie własnych danych ze sprzedaży (w 2012 r. 63,3 tysiące imprez) Travelplanet.pl, właściciel sieci sprzedaży i portalu rezerwacyjnego*. Statystyki Travelplanet.pl dają dobrze odwzorowany obraz rynku turystyki wyjazdowej dzięki temu, że pochodzą ze sprzedaży imprez turystycznych największych biur podróży.

Termin wylotu

Dwa charakterystyczne zjawiska wystąpiły w podróżowaniu Polaków w 2012 roku. Pierwsze to powrót do normalności po roku 2011, czyli roku wyraźnego załamania sprzedaży i wyjazdów spowodowanego niepokojami rewolucji w krajach arabskich. Czytaj też inne raporty o turystyce na stronie "statystyki turystyki"Drugim zjawiskiem, które zaważyło na decyzjach Polaków, kiedy jechać, były bankructwa biur podróży. Przypomnijmy, że Sky Club ogłosił niewypłacalność na początku lipca, nic więc dziwnego, że lipiec był też najgorszym miesiącem, od 2007 roku, jeśli chodzi o liczbę wyjazdów turystów. Ale już w sierpniu wróciły one do stanu z 2010 r.Trzecim wyraźnie zauważalnym elementem było duże zainteresowanie klientów biur podróży wyjazdem na długi weekend majowy, ze względu na korzystny dla nich układ  wolnych dni w kalendarzu. 

Żródło: turystyka.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE