Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Styl życia

Duński policjant porwał psa

Flickr
Lars Bo Lomholt, duński policjant z 20-letnim stażem, porwał psa, który miał zostać uœpiony za pogryzienie mniejszego kuzyna.
Chodzi o owczarka niemieckiego, siedmioletniego Thora. We wrzeœniu ubiegłego roku, podczas spaceru ze swojš właœcicielkš, niedawno owdowiałš Jette, przestraszony Thor  pogryzł niegroŸnie mniejszego psa. Psu założono kilka szwów, właœciciele nie majš do siebie pretensji, Jette zapłaciła rachunek za leczenie. Ale incydent - zgodnie z duńskim prawem - musiał zostać zgłoszony policji. W takich przypadkach pies musi przejœć specjalne testy psychologiczne. Thor zdał je œpiewajšco. Dziesięć tygodni póŸniej przed drzwiami Jette pojawił się patrol policji, który stwierdził, że zdaniem policyjnych ekspertów pies zachował się "nienaturalnie" i ma zostać uœpiony. Policjanci odebrali zwierzę kobiecie i umieœcili je w specjalnej "celi".
Miłoœników psów oburzyła ta decyzja. Rzeczniczka grupy Dog Fair, Charlotte Andersen, powiedziała: - Jesteœmy zszokowani tym, że policja uzurpuje sobie prawo do decydowania, co jest, a co nie jest naturalnym psim zachowaniem. A tym bardziej do decydowania o jego uœpieniu - relacjonuje "Copehagen Post". Zachowanie policji wzbudziło w Danii goršce dyskusje, a tymczasem pies... znikł. Jeden z duńskich dzienników poinformował, że zwierzę zostało wykradzione z celi przez mężczyznę w przebraniu policjanta. Okazało się jednak, że był to prawdziwy policjant, Lars Bo Lomholt, oficer z dwudziestoletnim stażem. Sprawa jest obecnie rozpatrywana przez duńskš policję. Na Larsie Bo Lomholcie cišżš zarzuty kradzieży, oszustwa i wykroczenia. Sam Lomholt jest pewien, że straci pracę. - Wiem, że Ÿle zrobiłem, ale musiałem zareagować. Nie mogłem postšpić wbrew własnej moralnoœci  i pozwolić na to, żeby spokojne zwierzę uœpiono z tak błahego powodu - mówił duńskim mediom. Decyzja w sprawie Lomholta zapadnie wkrótce. Tymczasem na Facebooku powstała grupa wsparcia dla dzielnego oficera (w chwili pisania tego tekstu liczyła 13.261 osób), a jego obrońcy i wielbiciele psów zbierajš podpisy pod petycjš, która ma skłonić zwierzchników policjanta do pozostawienia go na stanowisku. Thor jest w bezpiecznym miejscu.
ródło: www.globalanimal.org

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL