Jak obniżyć podatek dochodowy za 2013 rok

aktualizacja: 15.01.2013, 07:46

Która forma opodatkowania jest najbardziej opłacalna, jak maksymalnie wykorzystać ulgi, kiedy pozbyć się mieszkania i na co wydać zarobione pieniądze – jeśli odpowiednio zaplanujemy swoje działania, możemy obniżyć obciążenia.

Fiskus systematycznie obcina nam przywileje, ale ciągle jeszcze zostało trochę sposobów na podatkowe oszczędności.

1. Zapłać mniej urzędowi za wynajem

Osoby, które zarabiają na wynajmowanych mieszkaniach, mogą się zdecydować na proste i niskie opodatkowanie ryczałtem.
Czasami jednak bardziej opłacają się zasady ogólne – podatek płacony od dochodu (czyli przychodu pomniejszonego o związane z wynajmem koszty).Czas na podatkowe manewry mamy do 20 stycznia (a konkretnie do 21, bo 20 przypada w tym roku w niedzielę). Jeśli chcemy zmienić zasady rozliczania z urzędem, w tym terminie musimy go zawiadomić o swojej decyzji.Jakie są zalety ryczałtu z najmu? Niski (tylko 8,5 proc.) podatek i mało formalnych obowiązków. Wprawdzie trzeba i tak rozliczać się w trakcie roku (miesięcznie albo kwartalnie) z fiskusem, ale nie trzeba prowadzić żadnych ewidencji.
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

KOMENTARZ DNIA

POLECAMY

KOMENTARZE