Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Styl życia

Wolno wyrzucić zbyt seksownš asystentkę

copyright PhotoXpress.com
Pracodawca może zwolnić z pracy asystentkę, jeœli jest ona tak atrakcyjna, że stanowi zagrożenie dla trwałoœci jego zwišzku małżeńskiego – orzekł Sšd Najwyższy w Iowa
Jak poinformował największy dziennik w tym amerykańskim stanie „Des Moines Register”, 32-letnia seksowna blondynka przez ponad dziesięć lat pracowała jako asystentka 53-letniego dentysty. Mężczyzna skarżył się, że kobieta ubierała się w stroje tak mocno podkreœlajšce jej wdzięki, iż rozpraszała go w pracy. I to rozpraszała tak bardzo, że myœlał o niej nawet po wyjœciu z gabinetu. Od ponad pół roku dentysta i asystentka wysyłali do siebie po pracy osobiste esemesy. Wiadomoœci te odkryła żona dentysty, która stwierdziła, że kobieta zagraża ich małżeństwu. I po konsultacji z pastorem mężczyzna posłusznie odprawił asystentkę.
Zwolniona kobieta wniosła sprawę do sšdu, skarżšc się na dyskryminację ze względu na płeć. Sędziowie w Iowa orzekli jednak, że jeœli pracownica jest tak atrakcyjna, że pracodawca nie może się jej oprzeć, przez co zagrożone jest jego małżeństwo, to jest to wystarczajšca przyczyna, aby jš zgodnie z prawem zwolnić. I nie ma w tym wypadku znaczenia, czy zwolniona próbowała uwieœć szefa. Wystarczy, że pracodawca nie może się jej oprzeć. – Orzeczenie sšdu to sygnał dla mieszkanek Iowa, że sędziowie nie uważajš, iż mężczyŸni nie mogš być pocišgnięci do odpowiedzialnoœci za ich seksualne zachcianki i że to kobiety muszš je kontrolować, bo jeœli wymknš się one spod kontroli, to one mogš zostać za to legalnie zwolnione – mówiła po ogłoszeniu wyroku prawniczka asystentki, narzekajšc na to, że w składzie Sšdu Najwyższego zasiadajš wyłšcznie mężczyŸni.
Zdaniem adwokata dentysty wydany jednogłoœnie wyrok sšdu to jednak zwycięstwo wartoœci rodzinnych. Cieszyć powinni się też pacjenci doktora. W końcu biedaczyna będzie się mógł skupić na ubytkach, nie ryzykujšc, że wyrwie... coœ, czego wyrywać nie powinien.
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL