Oto najlepsze polskie szpitale

aktualizacja: 08.11.2012, 06:00
Oto najlepsze polskie szpitale
Oto najlepsze polskie szpitale
Foto: ROL

Ranking „Rz" i CMJ. Przez ostatni rok ubyło placówek bez długów. Za to coraz więcej zabiega o certyfikaty jakości.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zwycięzcą rankingu „Bezpieczny szpital 2012". To prestiżowe zestawienie „Rzeczpospolita" przygotowuje co roku wspólnie z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

W złotej setce zmiana lidera

Pierwsze miejsce w złotej setce, czyli zestawieniu zabiegowych szpitali publicznych wielospecjalistycznych i onkologicznych, zajęła bialskopodlaska placówka, zdobywając 905 pkt na 1000 możliwych. Awansowała z czwartej pozycji sprzed roku. Pokonała ubiegłorocznego zwycięzcę – Samodzielny Publiczny Szpital im. Jana Pawła II w Zamościu (887 pkt). Na trzeciej pozycji znalazło się Zachodniopomorskie Centrum Onkologii ze Szczecina (876 pkt).Najbliższy ideału wynik – 909 pkt – uzyskał zwycięzca rankingu zabiegowych szpitali niepublicznych: Pleszewskie Centrum Medyczne.Wśród szpitali publicznych monospecjalistycznych bezkonkurencyjny okazał się warszawski Instytut Hematologii i Transfuzjologii. Pierwsze miejsce w zestawieniu szpitali niezabiegowych przypadło Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE