Prezydent Libii przeprosił za Kaddafiego

aktualizacja: 28.09.2012, 08:24

W przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ tymczasowy prezydent Libii Muhammad Jusuf al-Magariaf przeprosił za zachowanie Muammara Kaddafiego, który trzy lata temu w tym samym miejscu podarł Kartę Narodów Zjednoczonych

- Trzy lata w tym miejscu stał Kaddafi, podarł wówczas Kartę Narodów Zjednoczonych i oświadczył, że ONZ nie ma już dla niego żadnego znaczenia - powiedział Magariaf i dodał: - Dzisiaj w tym miejscu stoję ja i przepraszam za to, się wtedy stało. Zapewniam także was o naszym szacunku dla ONZ.
- Przepraszam za całe cierpienie, za wszystkie zbrodnie, których ten dyktator się dopuścił - powiedział przywódca państwa libijskiego, pełniący funkcję przewodniczącego Powszechnego Kongresu Narodowego. Przypomniał, że obalenie Kaddafiego kosztowało życie tysięcy cywilów i zapewnił, że nowa Libia szanuje inne państwa i prawa człowieka.
Magariaf wyraził także żal z powodu śmierci ambasadora USA w Libii, który niedawno zginął podczas ataku islamistów na amerykański konsulat w Bengazi. Obiecał, że zabójcy zostaną schwytani i osądzeni.

POLECAMY

KOMENTARZE