Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komentarze

Został tylko kac

Mariusz Staniszewski
Fotorzepa, Waldemar Kompała
Sš fajni, cool i postępowi. Majš wysublimowane poczucie humoru i luz, o którym większoœć społeczeństwa może tylko pomarzyć. Powiedzmy sobie szczerze, sš awangardš przemian.
Sprawiš, że Polska przestanie być wreszcie zaœciankowym pszenno-buraczanym krajem ultrakatolików, a stanie się europejska i cywilizowana. Mowa oczywiœcie o ludziach przyklejonych do Ruchu Palikota - bo przecież nie politykach, takie miano jednak do czegoœ zobowišzuje - którzy mrok naszej ponurej rzeczywistoœci rozœwietlajš żartami. I tak Robert Biedroń jako kapłan (może papież) udziela œlubu dwóm mężczyznom, a inny działacz formacji Janusza Palikota chowa do słoika wštrobę z okrzykiem, że to relikwia papieża. Wszystko okraszone seriš wulgarnych okrzyków i prostackich rymowanek. Ubaw po pachy, co? A tak właœnie wyglšda najnowsza akcja działaczy formacji, której lider miał być nadziejš lewicy. Który według celebrytów polskiego dziennikarstwa miał stworzyć alternatywę dla dominujšcej w Polsce ciasnej umysłowo prawicy. To on ma nieœć kaganek nowoczesnoœci przez zmurszałe katakumby polskich obyczajów. To jego Aleksander Kwaœniewski próbował awansować na mesjasza lewej strony. To z jego ust spija słowa rzesza dziennikarzy i dziennikarskich celebrytów. Ale co się dziwić? Poziom wyznaczyli przecież Wojewódzki z Figurskim.  Można obrażać ojca Rydzyka, PiS,  Kaczyńskiego, mohery, katolików, papieża. Byle nie nadepnšć na odcisk feministkom.
Okazuje się jednak, że król jest nie tylko nagi, ale i niezbyt inteligentny. Chciałby być jak twórcy Monthy Pythona, ale tak daleko im do ironii Johna Cleese'a i spółki jak produkowanemu niegdyœ przez Palikota Dorato do szampana. Apologetom Palikota i jego kompanii pozostaje tylko zmagać się z kacem. Wiele razy wychwalali walory jego intelektu, a tymczasem od tej formacji zalatuje tylko prostactwem. A to nie jest miły zapach.
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL