REKLAMA
Tutaj jesteś: rp.pl » Wiadomości » Opinie » Komentarz

Komentarz

Karykatura tolerancji

Beata Zubowicz 18-11-2008, ostatnia aktualizacja 18-11-2008 20:15

Kiedy kilka lat temu polscy homoseksualiści zaczęli dokonywać pierwszych coming-outów, zaklinali się, że chodzi im wyłącznie o tolerancję. Żadnych małżeństw, żadnych adopcji dzieci, tylko walka z dyskryminacją i niesprawiedliwym traktowaniem osób o odmiennych upodobaniach seksualnych.

Szybko okazało się jednak, że magiczne słowo "tolerancja" jest bardzo pojemne. Dziś kryje się pod nim już nie tylko afirmacja gejowskiego stylu życia, nie tylko prowokacja przeciwko tradycyjnej moralności, ale również próba zmiany tradycyjnego modelu rodziny, a nawet mentalności.

Bo temu przecież ma służyć bajka dla najmłodszych opowiadająca o szczęśliwym stadle złożonym z dwóch tatusiów lub dwóch mam i dziecka. Na polski rynek zamierza ją wprowadzić Robert Biedroń, lider Kampanii przeciw Homofobii. – Żeby odczarować panujący w naszym kraju stereotyp – tłumaczy zamysł Biedroń w dzienniku "Polska" i dodaje: – Ta bajka uczy tolerancji.

Tolerancją kierowali się też zapewne wydawcy katalogu sieci sklepów meblowych IKEA, którzy pokazują mieszkanie urządzone przez parę radosnych panów. Niestety – europejski terror politycznej poprawności nakazujący akceptowanie zachowań, które godzą w podstawy naszej cywilizacji, dotarł już do Polski. – Przyznawanie homoseksualistom pełni praw jest karykaturą tolerancji – powiedział kiedyś słynny włoski filozof Rocco Buttiglione. Patrząc na to, z jaką szybkością aktywiści homoseksualni mnożą swoje żądania, trudno się z nim nie zgodzić.

skomentuj na blogu

Przeczytaj więcej o:  Polska, homoseksualiści, obyczaje, seks

Rzeczpospolita
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów:

E-booki "Rzeczpospolitej"

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwód czy separacja to zawsze porażka, często finansowa. Z reguły jednak okazuje się mniejszym złem, niż formalne pozostawanie w związku, którego nie da się utrzymać
Testamenty, spadki, darowizny

Testamenty, spadki, darowizny

Poradnik o regułach dziedziczenia oraz praktyczne wskazówki dotyczące sporządzania testamentu
  • książki
  • muzyka
  • filmy
  • multimedia
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
Zamknij

Przeczytaj też: >>

Pietryga: Internet – twardy orzech do zgryzienia dla Tuska

Konsultacje rządu z internautami nie przyniosły chyba spodziewanego efektu. >>