Społeczeństwo
Równouprawnienie po florencku
Rada miejska Florencji zdecydowała, że połowa ulic i placów nosić będzie od tej pory imiona sławnych kobiet.
Inicjatorką rozporządzenia jest 61-letnia radna Lucia Matteuzzi, była ekspedientka w cukierni, która odkryła, że nie ma swej ulicy we Florencji Anna Maria Luisa De' Medici, ostatnia z zasłużonej dla tego miasta dynastii Medyceuszów.
Prawdziwą irytację radnej wywołała najnowsza lista kandydatów na patronów florenckich ulic: na dwieście nazwisk tylko dwanaście należało do kobiet.
Propozycja, by i w tej dziedzinie wprowadzić równouprawnienie, spotkała się z niemal powszechnym uznaniem - nie poparli jej jedynie komuniści i zieloni.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania
lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny
lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o.
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o.
lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.













