Koszty podatkowe a remont biura w mieszkaniu lub domu

aktualizacja: 17.05.2012, 02:00

Wydatki poniesione na malowanie pomieszczenia wykorzystywanego do prowadzenia działalności gospodarczej zwiększą koszty podatkowe

Potwierdziła to Izba Skarbowa w Bydgoszczy w interpretacji z 2 lutego 2010 r. (ITPB1/415-838/09/PSZ).Podatniczka prowadząca działalność gospodarczą w swoim mieszkaniu podała, że wykorzystuje w tym celu tylko jeden pokój. Ponieważ konieczne było przystosowanie tego pomieszczenia do potrzeb prowadzonej działalności, podatniczka je pomalowała. Izba zgodziła się na zaliczenie poniesionych na ten cel wydatków. Stwierdziła, że wykonane prace należy zakwalifikować jako remont.
Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję plus na pół roku 33% TANIEJ
i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE