Linie lotnicze prześladują chrześcijan?
Pracownica linii lotniczych British Airways, która walczyła o prawo do noszenia krzyża na ubraniu służbowym, przegrała proces przed sądem pracy w Londynie. Zdaniem sądu 55-letnia Nadia Eneida nie padła ofiarą dyskryminacji religijnej.
– Nie ma podstaw, aby sądzić, że stosowanie przepisów linii w sprawie zakazu noszenia symboli religijnych stanowiło dyskryminację chrześcijan. Dotyczą one bowiem wyznawców wszystkich religii. Skarżąca nie miała więc żadnych powodów, aby ich nie przestrzegać – ogłosił sędzia Robin Lewis.
Eneida została zawieszona w obowiązkach w październiku 2006 roku, ponieważ nie chciała zrezygnować z noszenia na szyi krzyżyka. Pracująca w British Airways od ośmiu lat kobieta zapowiedziała już, że odwoła się od wyroku. – Sprawa się skończy, kiedy Bóg uzna ją za skończoną – mówi, dodając, że brytyjskie linie lotnicze wciąż prześladują chrześcijan.
Władze linii lotniczych są zadowolone z decyzji sądu. „Zawsze mówiliśmy, że nikogo nie dyskryminujemy, a już na pewno nie chrześcijan. Cieszymy się, że sąd przyznał nam rację” – napisano w oficjalnym komunikacie. Aby uniknąć podobnych spraw, firma zmieniła jednak kontrowersyjne przepisy. Teraz pracownikom British Airways wolno już nosić na wierzchu małe krzyżyki i gwiazdy Dawida.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o.
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.



DRUKUJ
WYŚLIJ
Kup artykuł
GOOGLE
BLIPNIJ
STUMBLEUPON
facebook
co to jest?
