Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Ziobro: tworzymy drugie płuco na prawicy

Fotorzepa, Łukasz Solski
Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział w Lublinie, żenowa formacja, którš tworzy, będzie "drugim płucem" na prawicy i pozwoli w przyszłoœci na budowę koalicji rzšdzšcej przez ugrupowania prawicowe.
"Jest wielka potrzeba budowania drugiego płuca na prawicy" - powiedział Ziobro na konferencji prasowej. -  W naszej ocenie jest bardzo wielu Polaków, którzy majš prawicowe, czy centrowo-prawicowe przekonania, a nie sš przekonani do tego by oddać głos - z różnych powodów - na Prawo i Sprawiedliwoœć - podkreœlił Ziobro. Lider Solidarnej Polski przypomniał, że gdy ostatnio rzšdziła prawica, to obok PiS działała Liga Polskich Rodzin i te partie wspólnie miały zdolnoœć utworzenia koalicji rzšdzšcej. Dziœ natomiast - ocenia - PiS nie ma takiej zdolnoœci i nie potrafi wygrać wyborów mimo - jak mówił Ziobro - "fatalnych rzšdów Platformy Obywatelskiej". Dlatego potrzebna jest nowa oferta; Solidarna Polska ma takš ofertę - podkreœlił.
Ziobro przypomniał, że 24 marca w Otrębusach pod Warszawę rozpocznie się kongres założycielski nowej partii. Jej program jest przygotowywany - jak zaznaczył - w inny sposób niż działo się to w PiS. - Nie chcemy narzucać programu, bo wiemy najlepiej, tylko będziemy ten program dyskutować - podkreœlił. Propozycje programu majš być przesłane do wszystkich klubów Solidarnej Polski w kraju. - Będziemy czekać na odpowiedŸ, dopiero wtedy przedstawimy propozycje na kongres, który przyjmie program we wszystkich podstawowych sprawach - zapowiedział Ziobro. Zapytany o to, czy będzie szefem nowej partii, Zbigniew Ziobro odpowiedział, że o tym zdecydujš delegaci na kongresie. - Rozpoczšłem tš drogę i czuję się za niš odpowiedzialny, też za ludzi, którzy mi zaufali, których udało mi się przekonać i zdecydowali się być razem z nami - powiedział Ziobro i dodał, że w Solidarnej Polsce jest "wielu wspaniałych ludzi". - To nie ma być partia wodzowska, to ma być partia ludzi, którzy będš się spierać, majš prawo do własnych ambicji, często dyskutujš - przekonywał. Podkreœlił, że "jego styl jest inny niż styl Jarosława Kaczyńskiego". - Ja chcę, żeby wokół mnie byli ludzie wybijajšcy się, którzy majš wiele do powiedzenia, często majšcy większš wiedzę na temat poszczególnych spraw niż ja, bo to będzie tylko większe bogactwo dla formacji i dla mnie osobiœcie. To będzie nasza siła i moja siła - powiedział Ziobro. W Lublinie w niedzielę odbyła się wojewódzka konwencja Solidarnej Polski. Oprócz Ziobry wzišł w niej udział europoseł Jacek Kurski i oraz posłowie Jarosław Żaczek, Jerzy Rębek i Piotr Szeliga. Spotkanie miało charakter otwarty. Uczestniczyło w nim około 500 osób. W konwencji uczestniczył też europoseł Mirosław Piotrowski, wybrany z listy PiS. Zapytany przez dziennikarzy o to, czy zamierza wstšpić do nowej partii odpowiedział, że przyszedł na konwencję, ponieważ współpracuje ze wszystkimi europarlamentarzystami wybranymi z listy PiS, chciał ich posłuchać, a przede wszystkim posłuchać ludzi, "co sšdzš o sytuacji w Polsce i sytuacji polskiej prawicy szeroko rozumianej".
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL