REKLAMA

Odwołany Superpuchar

Kibice Wisły chcą manifestować w Warszawie

Ewa Łosińska 09-02-2012, ostatnia aktualizacja 09-02-2012 17:17
Kibice Wisły Kraków świętują zdobycie tytułu mistrza Polski (maj 2011)
autor: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Kibice Wisły Kraków świętują zdobycie tytułu mistrza Polski (maj 2011)
Kibice Legii Warszawa
autor: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa
Kibice Legii Warszawa

Choć Superpuchar w stolicy odwołano, kibice Wisły i tak pojadą do Warszawy. Będą w sobotę protestować przeciwko polityce władz

Wniosek w sprawie planowanego przemarszu kibiców "Białej Gwiazdy" jest już w stołecznym ratuszu. Wcześniej podobną sobotnią manifestację pod Stadionem Narodowym zapowiedzieli zwolennicy Legii. Obie ekipy być może połączą siły. Na razie fani Wisły zapowiadają marsz ulicami Warszawy. Trwają ustalenia trasy manifestacji z władzami miasta.

„Kampania wyborcza dawno się skończyła, a przedstawiciele władz różnych szczebli, od rządu i jego agend po samorządy i związki sportowe, wciąż stosują wobec kibiców zasady odpowiedzialności zbiorowej" – głosi oświadczenie na stronie kibiców Legii Warszawa. A fani Wisły zapowiadają na swojej stronie: „na miejscu policji zaczęlibyśmy się mocno martwić o zabezpieczenie całego wydarzenia".

Wczoraj prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko poinformował,  że mecz o Superpuchar między Legią Warszawa a Wisłą Kraków został odwołany. Na rozegranie spotkania na Stadionie Narodowym nie zgodziła się policja. Taka decyzja niemal tuż przed planowanym spotkaniem oburzyła kibiców. Do Warszawy wybierało się na ten mecz 9 tysięcy fanów Białej Gwiazdy.

Przeczytaj więcej o:  Stadion Narodowy, Superpuchar, kibice, legia warszawa, wisła kraków

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów:

Komentarze

Dodaj komentarz

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany Załóż konto|Zaloguj się

Pozostało znaków: 2500

E-booki "Rzeczpospolitej"

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwód czy separacja to zawsze porażka, często finansowa. Z reguły jednak okazuje się mniejszym złem, niż formalne pozostawanie w związku, którego nie da się utrzymać
Testamenty, spadki, darowizny

Testamenty, spadki, darowizny

Poradnik o regułach dziedziczenia oraz praktyczne wskazówki dotyczące sporządzania testamentu
  • książki
  • muzyka
  • filmy
  • multimedia
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
Zamknij

Przeczytaj też: >>

Rostowski: za ewentualne straty obciążyć Kaplera

Powinniśmy się bardzo dokładnie przyjrzeć, czy przy tym kontrakcie i działaniach tego pana Skarb Państwa nie stracił - minister Rostowski komentuje premię Kaplera >>