Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Zysk Time Warner powyżej oczekiwań

Największy na œwiecie koncern medialny zanotował w czwartym kwartale 2011 r. zysk netto przewyższajšcy oczekiwania analityków, głównie dzięki ostatniej częœci filmu o Harry'm Potterze. Firma zamierza zwiększyć dywidendę i przeprowadzić buyback
Zysk netto medialnego giganta wzrósł w czwartym kwartale 2011 r. o 0,5 proc. do 773 mln dolarów (76 centów na akcję), wobec 769 mln dolarów (68 centów na akcję) w tym samym okresie 2010 r. Time Warner zanotował w IV kwartale 2011 skorygowany zysk na akcję w wysokoœci 94 centów, wynik okazał się wyższy niż prognozy analityków, którzy w ankiecie Bloomberga, wskazywali 87 centów na akcję. Przychody wzrosły o 5 proc. do 8,2 mld dolarów. Przychody z opłat za kanały kablowe,  włšczajšc HBO, wzrosły o 5 proc. do 3,5 mld., ale sprzedaż reklam w ubiegłym kwartale wzrosła jedynie o 2 proc. Przychody należšcego do Time Warner, Warner Bros wzrosły o 7 proc. do 3,9 mld dolarów, głównie dzięki ostatniej częœci o przygodach młodego czarodzieja „Harry Potter i Insygnia Œmierci: Częœć II" oraz  programom rozrywkowym, grom wideo i opłatom za wideo na żšdanie.
W osobnym komunikacie firma ogłosiła, że przeprowadzi program skupu akcji własnych o wartoœci 4 mld dolarów, oraz zamierza zwiększyć wielkoœć dywidendy o 11 proc. do 26 centów na akcję. Akcje Time Warner drożały dziœ w handlu przedsesyjnym o prawie 5 proc.
ródło: ekonomia24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL