Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Ruch Palikota chce sejmowej komisji ds. delegalizacji PZPN

Grzegorz Lato
Fotorzepa, Bosiacki Roman Bos Roman Bosiacki
Jutro Ruch Palikota złoży w Sejmie wniosek o powołanie nadzwyczajnej sejmowej komisji do spraw delegalizacji PZPN. Według Ruchu, PZPN "tylko szkodzi polskiej piłce, a nie jej pomaga"
Rzecznik klubu Andrzej Rozenek powiedział, że bezpoœredniš przyczynš wniosku sš ostatnie wydarzenia dotyczšce PZPN. - Ale proszę pamiętać, że już chyba półtora roku temu Janusz Palikot, przynoszšc do studia œwiński ryj wskazywał na to, że ten zwišzek szkodzi polskiej piłce i nic się od tamtej pory nie zmieniło - zaznaczył. Pytany, kto po ewentualnej delegalizacji obecnego PZPN miałby przejšć zadania zwišzku, odparł, że Ministerstwo Sportu. - Wyznaczajšc odpowiedni departament albo odpowiednie osoby do tego, by powołać nowy zwišzek - wyjaœnił. Przed rozpoczęciem zjazdu PZPN w pištek kilku działaczy zwišzku oskarżyło jego prezesa Grzegorza Latę i sekretarza generalnego Zdzisława Kręcinę o korupcję przy budowie siedziby zwišzku w warszawskim Wilanowie. Ujawnili nagrania majšce o tym œwiadczyć. Minister sportu i turystyki Joanna Mucha poinformowała, że złożyła do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. O całej sprawie poinformowała również Centralne Biuro Antykorupcyjne. Przekazała też materiały. - Były dwie płyty. Na jednej z nich było nagranie audiowizualne, na drugiej były nagrania głosów. Chyba było to siedem nagrań - powiedziała.
Pytana o możliwoœć wprowadzenia do PZPN kuratora, Mucha odpowiedziała, że według nowej ustawy o sporcie kuratora powołuje sšd, a nie minister. - Ja mogę tylko wnioskować o to do sšdu. Wszelkie decyzję będę rozpatrywała dopiero po otrzymaniu wyjaœnień z PZPN - zapewniła. Grzegorz Lato odnoszšc się do zarzutów o korupcji powiedział, że to manipulacja. - Mam czyste sumienie i nic sobie do zarzucenia - powiedział podczas walnego zgromadzenia sprawozdawczego zwišzku. Sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina zapowiedział, że prawdopodobnie jutro złoży doniesienie do prokuratury przeciwko Grzegorzowi Kulikowskiemu, który miał nagrywać jego rozmowy z Lato. Przyznał, że był szantażowany przez Kulikowskiego i prowadził z nim grę. Kulikowski finansował kampanię Grzegorza Laty przed wyborami prezesa PZPN w 2008 r.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL