Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Prezydent Bronisław Komorowski o koszulkach reprezentacji bez orzełka

Prezydent Bronisław Komorowski
Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
- Zanim się symbol ceniony i kochany wyœle na emeryturę, należy się dziesięć razy zastanowić. Oczekuję, że ktoœ to jakoœ rozsšdnie wytłumaczy - mówi Bronisław Komorowski o zniknięciu orzełka z koszulek reprezentacji
- Symbole sš potrzebne, sztandary sš potrzebne, bo wokół nich się skupia wspólnota, mniejsza albo większa, nie jest przypadkiem, że sztandary majš i Ochotnicza Straż Pożarna, różne organizacje, szkoły, instytucje, sš też sztandary narodowe - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, pytany w radiowej "Jedynce" o nowe logo na koszulkach piłkarskiej reprezentacji Polski. Stwierdził, że nie do końca rozumie, dlaczego orzełek, jako symbol, miałby zniknšć. - Może sš jakieœ szczególne powody, może ktoœ próbuje stworzyć nowy symbol jednoœci Polaków i wspólnoty w obszarze przynajmniej sportu, dobrze by było, gdyby to ktoœ powiedział, że to ma być nowy symbol - dodał. Zdaniem Komorowskiego symbole sš potrzebne narodowi. - Zanim się symbol znany, lubiany, ceniony, kochany wyœle na emeryturę, to należy się jednak dziesięć razy zastanowić. Ja nie rozumiem i oczekuję, że ktoœ to jakoœ rozsšdnie wytłumaczy. Wydaje mi się, że nikt nic lepszego, bardziej jednoczšcego Polaków, niż orzeł polski w koronie, biały orzeł, nie wymyœlił i nie wymyœli - zakończył.
Kilka dni temu zostały zaprezentowane nowe stroje polskiej reprezentacji piłkarskiej, na których zabrakło orzełka. Na koszulkach jest natomiast nowe logo PZPN. Drużyna ma w nich wystšpić m.in. na EURO 2012. Nie podoba się to kibicom. Zwišzek tłumaczy swojš decyzję chęciš dostosowania się do najnowszych œwiatowych trendów, a także sprawami marketingowymi.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL