Prezydent Bronisław Komorowski o koszulkach reprezentacji bez orzełka

aktualizacja: 11.11.2011, 10:17
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław Komorowski
Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska

- Zanim się symbol ceniony i kochany wyśle na emeryturę, należy się dziesięć razy zastanowić. Oczekuję, że ktoś to jakoś rozsądnie wytłumaczy - mówi Bronisław Komorowski o zniknięciu orzełka z koszulek reprezentacji

- Symbole są potrzebne, sztandary są potrzebne, bo wokół nich się skupia wspólnota, mniejsza albo większa, nie jest przypadkiem, że sztandary mają i Ochotnicza Straż Pożarna, różne organizacje, szkoły, instytucje, są też sztandary narodowe - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, pytany w radiowej "Jedynce" o nowe logo na koszulkach piłkarskiej reprezentacji Polski.
Stwierdził, że nie do końca rozumie, dlaczego orzełek, jako symbol, miałby zniknąć. - Może są jakieś szczególne powody, może ktoś próbuje stworzyć nowy symbol jedności Polaków i wspólnoty w obszarze przynajmniej sportu, dobrze by było, gdyby to ktoś powiedział, że to ma być nowy symbol - dodał.
Zdaniem Komorowskiego symbole są potrzebne narodowi. - Zanim się symbol znany, lubiany, ceniony, kochany wyśle na emeryturę, to należy się jednak dziesięć razy zastanowić. Ja nie rozumiem i oczekuję, że ktoś to jakoś rozsądnie wytłumaczy. Wydaje mi się, że nikt nic lepszego, bardziej jednoczącego Polaków, niż orzeł polski w koronie, biały orzeł, nie wymyślił i nie wymyśli - zakończył.
Kilka dni temu zostały zaprezentowane nowe stroje polskiej reprezentacji piłkarskiej, na których zabrakło orzełka. Na koszulkach jest natomiast nowe logo PZPN. Drużyna ma w nich wystąpić m.in. na EURO 2012. Nie podoba się to kibicom. Związek tłumaczy swoją decyzję chęcią dostosowania się do najnowszych światowych trendów, a także sprawami marketingowymi.

POLECAMY

KOMENTARZE