Kalendarium - świat

aktualizacja: 29.09.2012, 14:39
PAŹDZIERNIK
1.10, San Marino
Capitani Reggenti - objęcie urzędu regenta jest uroczyście świętowane od 1244 r. Wszystko odbywa się według niezmienionego od wieków ceremoniału. Szczególnie malownicza jest parada wojskowa prowadzona uliczkami miasta do Pałacu Prezydenckiego.
3.10, Holandia, Lejda
Leidens Ontzet - nieoficjalnie wolny dzień w tym mieście. Uroczystości odbywają się w rocznicę uwolnienia miasta od oblegających je wojsk Hiszpańskich w roku 1574. Można skosztować rozdawanego chleba z serem i śledzi. Produkty rozdaje się na pamiątkę żywności dostarczonej wówczas do miasta.
5 - 7.10, Austria, Lodowiec Hintertux
Hotzone.tv Park Opening - w trakcie tegorocznego otwarcia sezonu zimowego na lodowcu Hintertux będzie można bezpłatnie testować nowe modele sprzętu narciarskiego i snowboardowego, dla miłosników snowboardu przygotowano zawody ekstraklasy, minishred, odbędą się też premiery filmów wideo. www.hintertuxergletscher.at
6.10, Austria
ORF-Lange Nacht der Museen. Corocznie odbywająca się Noc Muzeów tym razem obejmie całą Austrię. Już po raz 13 organizatorem tej imprezy kulturalnej jest Austriacka Telewizja ORF. Ponad 650 muzeów i galerii weźmie w niej udział i otworzy swoje podwoje dla zainteresowanych kulturą. W programie przewidziano wiele ciekawych imprez. W tym roku obok małych i wielkich renomowanych instytucji kulturalnych w akcji będzie brało udział wiele nowych. http://langenacht3.orf.at
6.10, Francja, Paryż
Nuit Blanche – czyli paryska noc muzeów. http://nuitblanche.paris.fr/
Komentarz dnia
Żródło: turystyka.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE