REKLAMA
Partner strategiczny:
Partner serwisu: TT Warsaw
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Rozmaitości

Rozmaitości

Rowerem do hotelu po rekord

iar 23-01-2012, ostatnia aktualizacja 23-01-2012 09:17
źródło: Bloomberg

Pokonać ponad 2 tysiące schodów najwyższego hotelu na świecie na rowerze w jak najszybszym czasie - taki ma plan rzeszowski trialowiec Krystian Herba

Herba pocieciał do Zjednoczony Emiratów Arabskich, bo w Dubaju chce wspiąć się na budynek liczący 68 pięter.

Rzeszowski trialowiec zdobył do tej pory sześć drapaczy chmur - najwyższych budynków w Europie. - Żaden człowiek na świecie nie wskoczył do tej pory na siedem drapaczy chmur. Chcę poza tym wskoczyć na więcej niż 2008 schodów i pobić ustanowiony cztery lata temu rekord świata - zapowiada Herba.

Hotel ma 333 metry wysokości i 1471 schodów, ale Krystian Herba deklaruje, że chce zaliczyć około 2030 schodów. Planuje pokonać około 30 pięter budynku, następnie - wciąż bez podpórek - zjechać windą i od nowa wskoczyć na szczyt hotelu.

Krystian Herba przyznaje, że będzie to duży wysiłek fizyczny. Podczas wskakiwania na wieżowce, zawodnik nie może się podpierać ani rękami, ani nogami. Do Dubaju trialowiec zabrał rower, który waży jedynie 7,5 kilograma i nie ma siodełka. Bicie rekordu - 30 stycznia.

Przeczytaj więcej o:  dubaj, hotel, rekord, rower

IAR
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów:

Komentarze

Dodaj komentarz

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany Załóż konto|Zaloguj się

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

TV.RP.PL

Moje podróże

Wyspa buntowników

Afryka

Wyspa buntowników

Półpustynna Robben ma tylko 6 km kw. W paru miejscach rosną tu kępy niewysokich drzew – poza tym jedynie pożółkłe krzewy i, gdzieniegdzie, skrawki trawy. Nad brzegiem wznosi się latarnia morska. W oddali widać panoramę Kapsztadu i majestatyczną Górę Stołową. Robben Island w języku afrikaans oznacza „wyspę fok". Ale na jej brzegach żyją też liczne kolonie pingwinów oraz rzadkie odmiany antylop bonteboki i blessboki.

Z notatnika pilota

Prezerwatywy, kamienie i banknoty, czyli turysta kolekcjoner

Prezerwatywy, kamienie i banknoty, czyli turysta kolekcjoner

Zdarzył się także zbieracz prezerwatyw! W jego oczach wiele zyskałam, bo wypatrzyłam na ulicach Rio de Janeiro, że rozdają tego typu wyposażenie w wersji dla kobiet... - wspomina pilotka wycieczek, podróżniczka i dziennikarka, Monika Witkowska

Imprezy

POLSKA
ŚWIAT

24 - 27.05 | Skarżysko-Kamienna

Piknik Archeologiczny

26.05 | Chorzów

Śląskie Smaki

27.05 | Ogrodzieniec

Pokazy rycerskie

17.05 – 02.06 | Czechy, Praga

Czeski Festiwal Piwa

22 - 26.05 | Wielka Brytania, Chelsea

Chelsea Flower Show

25 – 27.05 | Cechy, Vlčnov

Jazdy Królów

25 - 26.05 | Dania, Hobro

Fyrkatspillet

26.05 | Dania, Aalborg

Karnawał Dziecięcy


Świętokrzyskie czaruje - tym razem na szlaku archeo-geologicznym

Partnerzy merytoryczni:
Partner serwisu:
Partner strategiczny:

Redakcja

Filip Frydykiewicz f.frydrykiewicz@rp.pl
Danuta
Walewska-Rudzka
d.walewska@rp.pl
Adam Woźniak a.wozniak@rp.pl
Agnieszka Stefańska a.stefanska@rp.pl
Mateusz Pawlak m.pawlak@rp.pl
Grzegorz Łyś g.lys@rp.pl