Więcej na jedzenie dla skazanych

aktualizacja: 22.08.2011, 02:35
Foto: Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski

Minister sprawiedliwości zamierza podnieść o 7 proc. stawki żywieniowe dla więźniów.

W tym celu przygotował projekt noweli rozporządzenia w sprawie określenia wartości dziennej normy wyżywienia oraz rodzaju diet wydawanych osobom osadzonym w zakładach karnych i aresztach śledczych. Podstawowe posiłki kosztować mają 4,80 zł. Nieco więcej przewidziano dla najmłodszych osadzonych (do 18. roku życia) – 5,20 zł . Dieta lekkostrawna wyniesie 5,70 zł; cukrzycowa – 6,80 zł. To pierwsza podwyżka od sześciu lat. Wymusza ją wzrost cen  produktów spożywczych. Jeśli decyzja o podniesieniu stawek nie zapadnie, to w 2012 r. nie uda się wykarmić więźniów za dotychczasowe kwoty.  Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2012 r.
Etap legislacyjny: uzgodnienia międzyresortowe
Czytaj także w serwisie:
Sfera budżetowa » Mundurowi » Służba więzienna
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE