Adopcja jeży. Ekostraż szuka chętnych do adopcji jeży

aktualizacja: 05.06.2011, 14:20
Jeż
Jeż
Foto: copyright PhotoXpress.com

Chętni do adopcji jeży poszukiwani. Stowarzyszenie ochrony zwierząt Ekostraż szuka przyjaznych ogrodów, w których jeże mogłyby znaleźć schronienie

- Jeże coraz częściej pojawiają się w mieście, bo to człowiek zabiera ich naturalne środowisko - mówi Honorata Kołodyńska. I dodaje, że w mieście jeże narażone są na ogromne niebezpieczeństwa.
Dlatego ekolodzy szukają tym jeżom, które udało się uratować, przyjaznych ogrodów. -To ma być ogród zaniedbany pielęgnacyjnie, tam muszą być chaszcze, naturalne schronienia. Ale oczywiście można go też odpowiednio zaaranżować, powinna się tam znaleźć np. budka lęgowa, można wystawić karmnik - wyjaśnia.
Na bezpieczne schronienie czeka w tej chwili ponad trzydzieści kolczatych ssaków.
Strona Ekostraży
 
Komentarz dnia
Żródło: rmf24.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE