Biznes

Unicredit liderem fuzji i przejęć w Polsce

UniCredit CAIB liderem w obsłudze transakcji fuzji i przejęć w 2010 r. Kolejne miejsca należą do mniejszych firm doradczych – VCP Capital Partners i CAG
10 największych doradców przy fuzjach i przejęciach w Polsce pomogło domknąć w 2010 r. 33 transakcji opiewających na 2,7 mld euro – podsumował serwis mergermaket.com. Liderem zestawienia jest UniCredit CAIB, który doradzał w 9 fuzjach i przejęciach o wartości 491 mln euro. Spółka pomagała m.in. przy zakupie pakietu akcji  AmRest przez Warburg Pincus, przejęciu aktywów dystrybucyjnych CEDC przez Eurocash,  przejęciu Polfy Pabianice przez Adamed, czy nabyciu PZL Świdnik przez Augusta Westland.
Drugie miejsce wg mergermarket.com jest VCP Vienna Capital Partners z 5 transakcjami o wartości 443 mln euro. Doradca pomagał m.in. CEDC w sprzedaży biznesu dystrybucyjnego, funduszowi Advent International przy zakupie Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych a także sprzedaży Agros Nova do IK Investment Partners. Trzecie miejsce zajął CAG – pośredniczący m.in. w sprzedaży sieci kin Helios Agorze, sprzedaży bankier.pl Allegro, jak i przy wykupie menedżerskim Masterlease Polska przez Abris, QIC i Mezzazine.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL