Polska milionerka w Szwecji

aktualizacja: 13.01.2011, 01:48

Jest jedną z najbogatszych osób w kraju. Przez chwilę zagra biedną

Wonna de Jong – z domu Iwona Małgorzata Koziatek (miała trzech mężów) – ma 50 lat i w Szwecji znana jest jako królowa nieruchomości. Jej majątek szacuje się na około 115 milionów euro. Polka jest właścicielką osiedli z 850 mieszkaniami. W ubiegłym roku kupiła od Konfederacji Szwedzkich Przedsiębiorców XVIII-wieczny zamek wart blisko 4 miliony euro. Rezydencja, w której mieszka, ma 800 metrów kwadratowych.

O Wonnie zrobiło się głośno kilka miesięcy temu, gdy Szwedzi dowiedzieli się, że za tą wielką fortuną kryje się imigrantka z Polski. Jako sześcioletnia dziewczynka – co podkreślają szwedzkie media – stała na targu w rodzinnym Przasnyszu i sprzedawała warzywa. Jednak już wtedy zmysł biznesowy podpowiedział jej, że najbardziej opłacalny będzie handel porami i pietruszką – dawały największy zysk. Historia Wonny powróciła teraz na łamy szwedzkich gazet za sprawą jej udziału w telewizyjnym reality show „Ten tajemniczy milioner”. Program od początku lutego będzie emitowany na antenie Kanal 5. Polka wcieli się w rolę ubogiej wolontariuszki mieszkającej w bloku i przez tydzień będzie próbowała pomagać ludziom z nizin społecznych.– Chciałam wystąpić w programie, żeby moimi pomysłami i doświadczeniem życiowym pomóc biednym ludziom – mówiła. Sama – gdy przyjechała do Szwecji – mieszkała w dzielnicy, gdzie żyli głównie imigranci. – Chciałam pokazać młodzieży, że nie jest gorsza tylko dlatego, że stamtąd pochodzi. Że można spełniać marzenia – powiedziała.Szwedzkie media twierdzą, że Iwona przyjechała do Szwecji w latach 70. Jednak – jak dowiedział się „Kurier Przasnyski” – z rodzinnego miasta wyjechała w 1984 roku. – Informacja o tym, że multimilionerka pochodzi z naszego miasta, bardzo nas zaskoczyła. Nikt się tego nie spodziewał – mówi „Rz” redaktor naczelny gazety Grzegorz Herubiński. Wczoraj zarówno jego dziennikarze, jak i on sam ruszyli w miasto w poszukiwaniu wspomnień o Iwonie Koziatek.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE