Więcej Polaków w Afganistanie? Premier porozmawia z prezydentem

pmaj 30-11-2009, ostatnia aktualizacja 30-11-2009 16:10

Nie można wykluczyć zwiększenia kontyngentu w Afganistanie - stwierdził premier Donald Tusk. Zaznaczył, że decyzję w tej sprawie podejmie wspólnie z szefem resortu obrony Bogdanem Klichem i prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Zapewnił, że decyzja o tym, czy zwiększać nasz kontyngent, zostanie podjęta w oparciu o polską rację stanu. Dodał, że nie ukrywa, że nasza misja w ramach NATO w Afganistanie jest przez Polski rząd traktowana jako inwestycja na przyszłość, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego kraju.

Tusk podkreślił, że rozmawiał z prezydentem na temat oczekiwań ze strony NATO odnośnie zwiększenia liczby polskich żołnierzy w Afganistanie. Poinformował, że pytał też szefa MON, czy jesteśmy gotowi do takiej ewentualnej decyzji od strony organizacyjnej, finansowej i technicznej.

PAP