Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Pod koniec września spotkanie Azarow-Tusk

Pod koniec wrzeœnia ukraiński premier Mykoła Azarow złoży wizytę w Polsce. Z premierem Donaldem Tuskiem omówi m.in. przygotowania do wspólnej organizacji piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 r. - poinformował wicepremier Ukrainy Borys Kołesnikow.
- Przygotowania weszły w fazę finałowš. Pod koniec wrzeœnia w Warszawie premier Azarow będzie rozmawiał o nich z premierem Donaldem Tuskiem - powiedział wicepremier, który zajmuje się turniejem z ramienia Rady Ministrów Ukrainy. W przyszłym tygodniu Kołesnikow przyjedzie na doroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy. Do udziału w forum przygotowuje się także prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz - zapowiedział w czwartek Serhij Lowoczkin, szef administracji prezydenckiej w Kijowie.
Mówišc o przygotowaniach do Euro 2012, Kołesnikow ocenił, że Ukraina nadrobiła już większoœć zaległoœci, z którymi się do niedawna borykała. - Największym problemem były stadiony w Kijowie i Lwowie. Obecnie w Kijowie prace odbywajš się już zgodnie z grafikiem. We Lwowie na nadrobienie opóŸnień potrzebujemy maksymalnie 1,5 miesišca. Modernizacja lotnisk także idzie zgodnie z planem - oznajmił. Wicepremier uważa, że piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 r. mogš zmienić wizerunek Ukrainy i Polski w œwiecie. - Dwa kraje, które przeżyły okres totalitaryzmu, będš mogły potwierdzić, że odniosły sukces i mogš prezentować oblicze nowej Europy - powiedział Kołesnikow.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL