Służba zdrowia

Okrągły stół czy szybki bufet?

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Przedstawiciele partii politycznych rozmawiali w Sejmie o sytuacji w ochronie zdrowia. Spotkanie trwało niecałą godzinę, ale jego inicjator, Grzegorz Napieralski, jest zadowolony.
Szef SLD Grzegorz Napieralski zaproponował uczestnikom okrągłego stołu, by eksperci ze wszystkich czterech klubów parlamentarnych podjęli pracę nad najważniejszymi sprawami dotyczącymi zdrowia.
- Zaproponowałem dzisiaj - to zostało przez wszystkich przyjęte - aby w tej chwili pracowali eksperci wszystkich klubów parlamentarnych (PO, PiS, Lewicy, PSL), aby złożyli swoje propozycje, tak by eksperci wszystkich sił politycznych dopracowali najważniejsze sprawy, które trzeba załatwić i rozwiązać w sprawie służby zdrowia - powiedział Napieralski. Napieralski cieszy się, że "idea rozmowy bez legitymacji partyjnej, bez podziałów politycznych doszła do skutku". Dodał, że żałuje, że na spotkaniu nie pojawił się premier Donald Tusk oraz marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
Na spotkanie przybyli, oprócz lidera SLD: minister zdrowia Ewa Kopacz, prezes PiS Jarosław Kaczński i wicepremier Waldemar Pawlak z PSL. Liderzy PiS i PSL powiedzieli po spotkaniu, że polityczny kompromis w tej sprawie jest Polsce bardzo potrzebny. Kaczyński nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Powiedział tylko, że było ono pożyteczne i wyraził nadzieję, że kiedyś uda się doprowadzić do politycznego kompromisu w kwestii służby zdrowia. Wicepremier Pawlak zaznaczył, że uczestnicy spotkania są gotowi doprowadzić do porozumienia w zakresie rozwiązań systemowych usprawniających funkcjonowanie ochrony zdrowia. - To jest na pewno bardzo cenne i bardzo potrzebne, ponieważ do tej pory wokół tej sprawy toczono wojny i wojenki często na terenach i tematach pobocznych - zaznaczył.
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL