Dojrzewanie na Skypie

aktualizacja: 02.06.2010, 11:59
www.klubpowiekszenie.pl
www.klubpowiekszenie.pl
Foto: materiały prasowe

Nadchodzący tydzień teatralny obfituje w nowe technologie. Trupa Czango bierze pod lupę portal społecznościowy, Teatr Bluboks wykorzystuje w spektaklu „Bez śladów/rytuał przejścia” komunikator Skype.

Tekst Katarzyny Wińskiej powstał rok temu jako rodzaj reakcji na informacje o samobójstwach nastolatków. Uderzyła ją bezradność dorosłych. – Nikt z nich nie potrafił odnieść tych wypadków do swoich doświadczeń z czasów nastoletnich – mówi. – Wszyscy szukali winnych wśród zmian cywilizacyjnych.
„Bez śladu” postanowiła zadedykować ofiarom uwiedzenia przez dorosłość, wszystkim i nikomu, bowiem każdy utracony czas niewinności jest tak samo mglisty jak te parę dni z życia dwóch postaci. Bohaterkami „Bez śladów” są 14-letnie dziewczyny rozmawiające na Skypie, ufne w intymność tej relacji.
Próby do przedstawienia odbywały się również poprzez Skype’a. A życie – jak stwierdza Wińska – i tak przerosło sztukę. Pół roku po nagraniach zrobionych do spektaklu pojawiła się informacja z USA o gimnazjalistach podglądanych przez kamery w komputerach, przedtem podarowanych im przez szkołę.
[link=http://www.klubpowiekszenie.pl]www.klubpowiekszenie.pl[/link]
[i]„Bez śladów/rytuał przejścia”, Teatr Bluboks, reż. Katarzyna Wińska, wyk. Weronika Nockowska, Jakub Kamieński, Powiększenie, Warszawa, ul. Nowy Świat 27, wstęp wolny, premiera: poniedziałek (7.06), godz. 19 [/i]
[b]W Powiększeniu[/b]
[b]2.06 środa [/b]/ Potańcówka / Grajek miksuje piosenki @ Powiększenie
godz. 21:00, wstęp wolny
Potańcówka / Jazzy Grooves, Psychodelia, Afrobeat, Funk, Reggae
[b]4.06 piątek[/b] / Emilio ( Balda, Funfte Strasse) @ Powiększenie godz. 22:00
[link=http://www.myspace.com/emilio4emilio]www.myspace.com/emilio4emilio[/link]
muza: deep house, techhouse, minimal techno, deep techno
[b]5.06 sobota[/b] / Soul Service / Burn Reynolds @ Powiększenie godz. 22:00
Kolektyw Soul Service popularyzuje muzykę soul, funk i jazz w Polsce. Tworzą go czterej DJe: BURN REYNOLDS, CPT.SPARKY, MISTY aka MIŚCIAK i PAPA ZURA
[b]Chłodna 25[/b]
[b]4.06 piątek[/b] / Grajek Krawiec i Wojtek Sobura godz. 22:00. wstęp wolny
Potańcówka / Jazzy Grooves, Psychodelia, Afrobeat, Funk, Reggae
[b]Plan B[/b]
5.06 sobota / Retroakcja godz. 21:00, wstęp wolny
Posiadówka, Grajek Krawiec prezentuje Afro Jazz, Psychodelia, Broken Beats, Nu Jazz.
KOMENTARZ DNIA
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE