Stadiony
Areny mistrzostw - Nelspruit
Jeden z kilku nowych stadionów wybudowanych w 2009 r. na tegoroczne mistrzostwa świata. Obiekt nosi nazwę municypium, do którego należy miasto Nelspruit.
Obiekt leży o 7 km od centrum Nelspruit i o 12 km od pobliskiego lotniska Kruger-Mpumalanga. Ze stadionu jest niedaleko do okolicznych rezerwatów przyrody. W wolnych od futbolu chwilach goście Nelspruit mogą wybrać się do interioru, by oglądać życie zwierząt w ich naturalnym środowisku.
Nawet wyniosłe pylony stadionu, górujące nad trybunami, na których umieszczono jupitery, przypominają kształtem szyje żyraf, które można spotkać podczas wycieczek w nieodległych od nowoczesnego stadionu sawannach.
Przed wybudowaniem Mbombeli nie było w tym regionie stadionu, który spełniałby międzynarodowe standardy.
Nazwa stadionu: Mbombela Stadium
Pojemność: 43 589
Przygotowanie na potrzeby turnieju: budowa od podstaw
Data otwarcia: 2009
Koszt budowy: 120 mln USD
Mecze:
16.06 13:30 Grupa H Honduras - Chile
20.06 16:00 Grupa F Włochy - Nowa Zelandia
23.06 20:30 Grupa D Australia - Serbia
25.06 16:00 Grupa G Korea Północna - Wybrzeże Kości
Nelspruit (nazwa holenderskiego pochodzenia i znaczy - Strumień Nela)
prowincja: Mpumalanga
ludność: 21 541
wysokość n.p.m.: 660 m
położenie geograficzne: na umiarkowanej wyżynie, znanej jako Lowveld, w żyznej dolinie Rzeki Krokodylowej (w północno-wschodniej części RPA)
klimat: subtropikalny, o temperaturze około 23 st. C zima i do 29 st. C latem.
główne gałęzie gospodarki: rolnictwo i przetwórstwo owocowe oraz przemysł wydobywczy















