Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Premierzy złożyli kwiaty na miejscu katastrofy

Premierzy Donald Tusk i Władimir Putin po katastrofie w Smoleńsku
AFP
W Smoleńsku zakończyło się spotkanie premierów Polski i Rosji, Donalda Tuska i Władimira Putina. Premier wrócił do kraju. Zapowiadane na godziny nocne posiedzenie rzšdu nie odbędzie się.
Premierzy Rosji i Polski złożyli wspólnie wišzanki kwiatów na miejscu katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego. - Zrobimy wszystko, by zminimalizować moralnš stratę, wynikajšcš z tej tragedii - zapewnił Władimir Putin. Zadeklarował też pomoc bliskim ofiar, którzy udadzš się do Moskwy, gdzie majš być identyfikowane ciała ofiar. - Trzeba pomóc z transportem, zakwaterowaniem w Moskwie, trzeba zadbać, by na miejscu byli specjaliœci - psychologowie, którzy będš wspierać ludzi w tych trudnych chwilach - mówił rosyjski premier. Poinformował, że władze Moskwy wzięły na siebie wszystkie zwišzane z tym zadania. Zaznaczył, że istotna jest œcisła współpraca ze stronš polskš.
Wiceburmistrz rosyjskiej stolicy Piotr Biriukow zapewnił, że wszystkie służby Moskwy sš przygotowane do przyjęcia rodzin ofiar tragedii. Na wszystkich lotniskach dyżurujš lekarze, psychologowie i tłumacze. Zapewniono też œrodki transportu i zarezerwowano miejsca w trzech moskiewskich hotelach. [srodtytul]Putin do Polaków: to też nasza tragedia[/srodtytul] - To też nasza tragedia - oœwiadczył premier Rosji w przesłaniu do Polaków, wyemitowanym wieczorem w polskich mediach. - To nie tylko tragedia Polski i narodu polskiego, ale to też nasza tragedia. Odczuwamy wielki ból razem z wami i przeżywamy to tak samo jak wy - podkreœlił rosyjski premier. Jednoczeœnie w imieniu rzšdu rosyjskiego złożył "szczere wyrazy współczucia całej Polsce i wszystkim Polakom". Według służb prasowych szefa rosyjskiego rzšdu odnaleziono wszystkie ciała ofiar katastrofy. Każde odnalezienie ekipy poszukiwawcze sygnalizowały wystrzałem racy. Zwłoki ofiar z honorami umieszczono w trumnach i przewieziono œmigłowcami do Moskwy, gdzie odbędzie się ich identyfikacja.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL