Umarł najniższy człowiek świata

aktualizacja: 15.03.2010, 21:27
He Pingping
He Pingping
Foto: AFP

Przed dwoma dniami w rzymskim szpitalu umarł He Pingping - mierzący 73 cm Chińczyk uznawany za najmniejszego człowieka świata.

Przed dwoma tygodniami He Pingping trafił do szpitala z bólami w klatce piersiowej. Nie udało się go uratować.
22-letni Chińczyk robił karierę w mediach, przebywał w Rzymie, gdzie brał udział w nagraniach programu "The Record Show". Zdołał wziąć udział w dwóch odcinkach i z powodu złego samopoczucia trafił do szpitala.
W 2008 roku został wpisany do księgi Guinessa jako najniższy człowiek na świecie.
He urodził się z rodzajem pierwotnej karłowatości. Pochodził z tego samego regionu Chin, w którym urodził się najwyższy Chińczyk (a do niedawna też najwyższy człowiek świata), mierzący 236 centymetrów Bao Xishun.
Komentarz dnia
Żródło: BBC

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE