Gdzie mieszkają prezydenci

aktualizacja: 24.08.2009, 03:12
Współwłaścicielem jednego z mieszkań w tej kamienicy w Sopocie jest Le...
Współwłaścicielem jednego z mieszkań w tej kamienicy w Sopocie jest Lech Kaczyński
Foto: Fotorzepa, BK Beata Kitowska

Domy polityków. Kwaśniewski buduje się na Mazurach, Wałęsa jest wierny Gdańskowi, a Kaczyński wciąż ma mieszkanie w Sopocie

– Momentami z tego powodu, że nie mam majątku, jest mi wstyd, bo mam kłopot z zaproszeniem moich przyjaciół, byłych prezydentów, do mojego domu, który nie jest aż tak luksusowym budynkiem – żalił się w 2007 r. dziennikarzom Aleksander Kwaśniewski.

W ten sposób zdementował słowa byłego premiera Józefa Oleksego, który w słynnej rozmowie z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym stwierdził, że były prezydent jest właścicielem atrakcyjnych nieruchomości w Kazimierzu Dolnym, w podwarszawskim Jazgarzewie, a apartament w Wilanowie kupił od firmy biznesmena Ryszarda Krauzego. [srodtytul]Kiedy przeprowadzka?[/srodtytul]Czy rzeczywiście Kwaśniewski nie ma dokąd zaprosić swoich znajomych byłych prezydentów? Kilka lat temu wraz z żoną kupił na kredyt apartament w Wilanowie, ale nie od spółki Krauzego, lecz od firmy zależnej od PKO BP. Za mieszkanie miał zapłacić około 2 mln zł.– Wnętrze jest zrobione z gustem, widać, że to Jola zajmowała się jego urządzaniem – mówi jeden z częstych gości. Pytany o wizyty byłych głów państw innych krajów odpowiada krótko: – Zagraniczni politycy są przyjmowani przez Olka w dobrych restauracjach i hotelach, a nie u niego w domu.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE