Inwalidzi odliczają wydatki w zeznaniu

aktualizacja: 21.02.2009, 07:03
Inwalidzi odliczają wydatki w zeznaniu
Inwalidzi odliczają wydatki w zeznaniu
Foto: Fotorzepa, Darek Golik

Ulga rehabilitacyjna pozwala sporo oszczędzić na podatku dochodowym
osobom niepełnosprawnym, a także utrzymującym ich bliskim

[b][srodtytul]Niepełnosprawność musi być stwierdzona[/srodtytul][/b]

Ulga z racji wydatków na cele rehabilitacyjne przysługuje wyłącznie niepełnosprawnym oraz podatnikom, którzy mają na utrzymaniu takie osoby. Dla skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej konieczne jest samodzielne złożenie zeznania podatkowego wraz z załącznikiem PIT/O. Prawo do niej mają rozliczający się na PIT-37 albo PIT-36, a także na PIT-28, składanym do końca stycznia roku następnego, a obejmującym wpływy opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.Dla składających zeznanie na PIT-37 albo PIT-36 ulga polega na odliczeniu tych wydatków od dochodu przed opodatkowaniem. Niektóre wydatki są limitowane, inne odlicza się w całości.Ulga obejmuje wydatki faktycznie poczynione w roku objętym danym zeznaniem (od 1 stycznia do 31 grudnia).

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE