Lech Kaczyński w Wiśle i Cieszynie

aktualizacja: 13.10.2008, 02:15

Podczas trasy związanej
z rocznicą odzyskania
niepodległości prezydent
wręczył ordery sportowcom
i spotkał się z Vaclavem
Klausem

Bielsko-Biała, Wisła i Cieszyn były kolejnymi przystankami w podróży Lecha Kaczyńskiego po Polsce związanej z obchodami 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najważniejszymi wydarzeniami były spotkanie z prezydentem Czech Vaclavem Klausem i nabożeństwo w luterańskim kościele Jezusowym w Cieszynie.W sobotę w Bielsku-Białej prezydent wziął udział w uroczystej sesji samorządu. Odznaczył kombatantów z czasów wojny i powojennych partyzantów oraz działaczy solidarnościowego podziemia. Wśród odznaczonych znalazł się również polski szybownik Sebastian Kawa. Najliczniejsza grupa, sportowcy, została jednak uhonorowana przez prezydenta w Wiśle, gdzie Lech Kaczyński spotkał się z mieszkańcami i olimpijczykami. Ordery z rąk prezydenta otrzymali m.in. Adam Małysz, Michał Brzuchalski oraz Zygmunt Smalcerz.Prezydent podczas pobytu w Wiśle zatrzymał się w swojej rezydencji. Tam z małżonką podjęli na śniadaniu sportowców. Potem obejrzeli trening na skoczni w Wiśle-Malince.Wczoraj prezydenci Polski i Czech spotkali się na moście Przyjaźni nad Olzą, gdzie przed wejściem obu krajów do strefy Schengen istniało przejście graniczne.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE