Polscy lokalni liderzy

aktualizacja: 17.06.2009, 13:27
Prezydent Poznania Ryszard Grobleny
Prezydent Poznania Ryszard Grobleny
Foto: Fotorzepa, Raf Rafał Guz

„Rzeczpospolita” wybrała najlepsze polskie samorządy. Wygrały Poznań, Kobylanka i Kąty Wrocławskie. W tym roku doceniono także miasta i gminy, której najlepiej wydają fundusze unijne i stosują nowe technologie w zarządzaniu

[link=http://www.rp.pl/temat/163965.html][b]Ranking polskich samorządów[/b][/link]

Już po raz dziesiąty, w tym po raz czwarty w nowej rozbudowanej formule, wybraliśmy najlepsze miasta, gminy miejskie i miejskowiejskie oraz gminy wiejskie. Gala z okazji wręczenia nagród od lat cieszy się ogromną popularnością wśród samorządowców. Jerzy Buzek, były premier, a obecnie eurodeputowany i szef kapituły rankingu, zapewniał przed wręczeniem nagród laureatom, że ranking jest "maksymalnie zobiektywizowany".– Ranking opiera się przede wszystkim na liczbach. Niewiele w nim oceniamy. Czy zwycięzcy są absolutnie najlepsi? Tego nie wiemy. Są najlepsi w kategoriach, które braliśmy pod uwagę – mówił w trakcie gali Jerzy Buzek.Jak zaznaczył Ireneusz Fąfara, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego (partnera merytorycznego rankingu), w zestawieniu docenia się sprawne, skuteczne, przyjazne i innowacyjne samorządy.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE