Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biura podróży

TUI Cruises: Dajesz rabat? Nagród nie będzie

fot. tuicruises.com
Materiały promocyjne
TUI Cruises zapowiada walkę z agentami dajšcymi zniżki. Ci, którzy dadzš upust kosztem własnej prowizji, mogš nie dostać się potem na imprezę firmowš lub wyjazd studyjny
Organizator rejsów wycieczkowych TUI Cruises zapowiada twardszš politykę wobec sprzedawców oferujšcych rabaty. Touroperator zapowiada, że choć nie istniejš prawne regulacje uniemożliwiajšce dawanie upustów kosztem własnej prowizji, to stworzy on nowe mechanizmy do walki z tego typu praktykami. Udo Lutz, dyrektor sprzedaży TUI Cruises, mówi w rozmowie z magazynem branżowym „Touristik Aktuell", że w przyszłoœci koncern będzie m.in. dokładniej analizować, kogo zapraszać na imprezy firmowe i wyjazdy studyjne. Touroperator przedstawił też swoje stanowisko w liœcie skierowanym do firm, które udzielanie zniżek majš wpisane w strategię działania. Jak mówi, firma, która daje bon na wyżywienie na pokładzie, nie jest dla niego dobrym partnerem. Koncernowi zależy bowiem, by utrzymać wszędzie tę samš cenę. Kwestia ewentualnych upustów dla klientów będzie też brana pod uwagę w czasie negocjowania prowizji z każdym biurem. – Już teraz zadajemy sobie pytanie, czy płacimy odpowiedniš prowizję odpowiednim agentom – mówi Lutz.
Według szacunków TUI Cruises 10 procent z setki jego najskuteczniejszych sprzedawców udziela zniżek, rozdaje bony lub inne dodatki dla klientów.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL