Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Wrocławskie lotnisko z 10-procentowym wzrostem

fot. facebook.com/airport.wroclaw
Facebook
Dobry poczštek roku na lotnisku we Wrocławiu. W porównaniu ze styczniem 2017 roku liczba obsłużonych pasażerów zwiększyła się o ponad 10 procent
W styczniu wrocławskie lotnisko obsłużyło 201 tysięcy pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 10 procent rok do roku. - Na szczególnš uwagę zasługuje sukces międzynarodowych połšczeń niskokosztowych. Tanie linie lotnicze obsłużyły w styczniu ponad 142 tys. pasażerów, czyli o prawie 27 procent więcej niż w tym samym czasie przed rokiem – zauważa, cytowany w komunikacie prasowym, Dariusz Kuœ, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Wpłynęła na to rozwijajšca się siatka połšczeń, która przez ostatni rok powiększyła się między innymi o Agadir, Palermo, Neapol, Lizbonę, Rejkiawik czy Lwów. Każdy z tych kierunków jest inny i właœnie ta różnorodnoœć jest naszym atutem – dodaje.

Loty w stronę słońca

Styczeń przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystajšcych z połšczeń na południe Europy. Hitem była Teneryfa – samoloty na tej trasie były wypełnione œrednio w 92,5 procent. Dobre wyniki zanotowały także Lizbona i Malaga, w przypadku których œrednie wypełnienie wyniosło 88 procent. - Zimš podróżni chętnie planujš krótkie wyjazdy w atrakcyjne miejsca. Jesteœmy przekonani, że ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesišcach. PrzewoŸnicy zaproponujš nowe połšczenia na południe, w tym Ateny, Bari, Porto czy Kutaisi – dodaje Kuœ. Dużš popularnoœciš cieszy się również połšczenie do Kijowa (91,8 procent obłożenia), z którego korzystajš pracujšcy i studiujšcy w naszym regionie Ukraińcy, a także pasażerowie podróżujšcy w celach biznesowych i turystycznych. Nie słabnie zainteresowanie kierunkami na Wyspy Brytyjskie. Na czele znajdujš się Cork, Dublin, Doncaster, East Midlands z 89-procentowym wypełnieniem.

Więcej biznesmenów

W ruchu sieciowym międzynarodowym wrocławskie lotnisko odnotowało 20-procentowy wzrost, a łšczna liczba pasażerów przekroczyła 28 tysięcy. Zdaniem władz portu wpływ na to miała liczba połšczeń do największych portów przesiadkowych w Europie. Do najpopularniejszych należy Frankfurt nad Menem, Monachium, Dusseldorf, a także nowoœć sezonu zimowego - Zurych obsługiwany przez linię SWISS.
W maju w Porcie Lotniczym Wrocław zadebiutujš francuskie linie Air France. Od 26 maja przewoŸnik zabierze wrocławskich podróżnych na paryskie lotnisko Charlesa de Gaulle'a. - Loty do drugiego największego portu lotniczego w Europie to œwietna wiadomoœć dla pasażerów biznesowych, ale i osób latajšcych, także turystycznie, do metropolii obu Ameryk, Afryki i Azji. Linie Air France stwarzajš komfortowe warunki podróżowania po całym œwiecie – mówi Dariusz Kuœ.

Ferie na Zanzibarze i w Turynie

W styczniu podróżni chętnie korzystali z ofert biur podróży. Pasażerów czarterów było prawie 7 tysięcy. To o 151 procent więcej niż tym samym czasie rok wczeœniej. W obecnym rozkładzie lotów zadebiutowały dwie czarterowe nowoœci, między innymi Zanzibar Itaki. – Połšczenie od poczštku cieszyło się ogromnš popularnoœciš. Co ciekawe, wœród pasażerów było nie tylko wielu mieszkańców Dolnego Œlšska, ale i innych województw – mówi Dariusz Kuœ. – Sezonowš nowoœciš był również Turyn, który przycišgnšł osoby poszukujšce ciekawego pomysłu na spędzenie ferii zimowych – dodaje. Wrocławscy podróżni przez cały rok majš do dyspozycji Wyspy Kanaryjskie (Teneryfę, Lanzarote i Fuerteventurę) oraz Egipt (Hurghadę). Czarterowy sezon letni ruszy pod koniec kwietnia. Nowoœciami będš Tivat, Ateny, Izmir i Dżerba.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL