Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hotele

Egipscy hotelarze tnš ceny

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz
O 15-25 procent spadły ceny noclegów w sezonie zimowym w Hurghadzie. Wszystko przez zmniejszajšce się wraz końcem sezonu urlopowego zainteresowanie wyjazdami do tego kurortu
Szefowie hoteli z Hurghady ogłosili cenniki na sezon zimowy - informuje portal Egypt Independent. Nowe stawki sš od 15 do 25 procent niższe niż te z sezonu letniego. WskaŸnik obłożenia miejsc spadł bowiem o 25-40 procent względem lata. Wszystko przez zakończenie sezonu urlopowego w Egipcie. Na wypoczynek w kurorcie decydujš się więc już tylko goœcie z zagranicy. W tym roku Egipt notuje wzrost liczby turystów, w pierwszych czterech miesišcach było ich o 51 procent więcej niż w tym samym, czasie rok wczeœniej. Hisham El-Demery, prezes Egipskiej Organizacji Turystycznej, oczekuje, że nadchodzšcy sezon zimowy przyniesie kolejne pozytywne wyniki. Portal informuje, że w 2017 roku liczba goœci z Ukrainy i Polski podwoiła się. Nie podaje jednak konkretnych liczb. Wiadomo też, że liczba goœci z Niemiec wzrosła o 50 procent, goœci z Włoch o 30 procent, a z Wielkiej Brytanii o 20 procent.
Dane za trzy pierwsze tygodnie wrzeœnia pokazujš, że w tym okresie najważniejszym rynkiem Ÿródłowym dla Hurghady byli Niemcy (68 tysięcy goœci), Ukraińcy (12 tysięcy), Czesi (9,6 tysišca) i Brytyjczycy (9 tysięcy). Łšcznie we wrzeœniu w Hurghadzie wypoczywało 133 tysišce turystów z 25 krajów.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL