Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Teatr

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla Najmłodszych

La Guimbarde
materiały prasowe
W najbliższš sobotę rusza w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Teatru dla Najmłodszych.

Na pytanie, kiedy rozpoczynać edukację teatralnš organizatorzy odpowiadajš - jak najwczeœniej i swoje spektakle adresujš do dzieci w wieku 1-5 lat. Od maja do grudnia odbędzie się ponad 100 wydarzeń: spektakli, warsztatów i konferencji z udziałem 31 artystów z 7 krajów.

- Dzieci nieustannie eksperymentujš i badajš œwiat, patrzšc, co z tego wyniknie. - twierdzi Agnieszka Czekierda, pomysłodawczyni i dyrektor artystyczna festiwalu. - Ich wyobraŸnia i pomysłowoœć nie ma granic, ale też nikt tak pięknie nie zachwyca się codziennoœciš jak one. Teatr to idealne miejsce do rozwijania dziecięcej wyobraŸni i wrażliwoœci, ale też wyjštkowa okazja do aktywizowania umiejętnoœci poznawczych, do samodzielnego myœlenia, analizowania, ćwiczenia koncentracji.. Zabierajmy dzieci do teatru!" - zachęca Agnieszka Czekierda

Na inagurację wybrano spektakl „ITD." Teatru La Guimbarde z Charleroix w Belgii. Akcja rozgrywa się w ogrodzie, który dla bohatera jest miejscem zadumy, zaœ dla bohaterki - placem zabaw. To rzecz o budowaniu relacji miedzy ludŸmi, emocjach. Przedstawienie reżyseruje Daniela Ginevro, a wystepujš Camille Sansterre, Pierre Viatour.

Spektakl będzie można obejrzeć w Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Boleœć 2 w Warszawie, w dniach 16 – 17 maja. W dniu 18 maja niebiletowane spektakle obejrzš grupy dzieci z zaproszonych żłobków i przedszkoli w Warszawie.

Program i szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach można uzyskać na stronie internetowej festiwalu. Bilety sš dostępne w sprzedaży elektronicznej, na stronie internetowej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL