Wybory: W Szczecinie wygrał kandydat, którego nie było na liście

aktualizacja: 19.11.2014, 14:40
Foto: Fotorzepa/Marian Zubrzycki

W wyborach na prezydenta Szczecina wygrał kandydat, którego nazwiska w ogóle nie było na karcie do głosowania. System PKW umieścił na tym stanowisku wójta jednej z gmin.

Liczącej głosy wyborców komisji na ekranie komputera pojawiły się wyniki wyborów na prezydenta miasta -  ustalili reporterzy RMF FM. Jednak po wydaniu komendy "drukuj", system wydrukował wyniki wyborów na wójta jednej z podszczecińskich gmin, którym został Krzysztof Woźniak.

Komisja nie uznała tego wyniku, a po kilku godzinach system prawidłowo skorelował wyniki z wydrukami.

W chwili obecnej w komisji, gdzie doszło do tego błędu, system znów nie działa. Prawdopodobnie lada chwila zapadnie decyzja o ręcznym liczeniu głosów.

Komentarz dnia
Żródło: RMF FM

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE