Ulga w płaceniu składek adwokackich dla matek

aktualizacja: 17.12.2013, 18:18
Ulga w płaceniu składek adwokackich dla matek
Ulga w płaceniu składek adwokackich dla matek
Foto: www.sxc.hu

W stolicy członkinie palestry nie muszą płacić składek po porodzie. Nad takim samym rozwiązaniem zastanawia się samorząd w Krakowie.

Zwolnienie dla matek z opłacania składek tuż po porodzie wprowadzono w izbie warszawskiej.

– Zgodnie z uchwałą zjazdową nasze członkinie, które urodzą dziecko, są zwolnione od opłacania składki adwokackiej przez sześć miesięcy od chwili urodzenia dziecka – mówi Paweł Rybiński, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Informuje, że do tej pory skorzystało z tej możliwości pięć kobiet. Składka w stolicy to 235 zł. Do tego dochodzi ubezpieczenie OC – od 60 zł wzwyż.– To dla mnie spora kwota, biorąc pod uwagę wszystkie moje wydatki. Muszę m.in. ze swoim wspólnikiem wciąż ponosić koszty wynajmu siedziby kancelarii – zauważa jedna z warszawskich adwokatek. – Nie chcę bowiem wypaść z rynku i planuję powrót do pracy. Dlatego też zamierzam utrzymać ciągłość działalności kancelarii – tłumaczy.Nad podobnym rozwiązaniem zastanawiają się adwokaci w Krakowie.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE