Odwołano sierpniowe audiencje generalne papieża Franciszka

aktualizacja: 01.07.2013, 18:24
Odwołano sierpniowe audiencje generalne papieża Franciszka
Odwołano sierpniowe audiencje generalne papieża Franciszka
Foto: AFP

Watykan poinformował w poniedziałek, że w sierpniu, podobnie jak w lipcu, nie będą się odbywać środowe audiencje generalne papieża Franciszka. To kolejna istotna zmiana w programie zajęć nowego papieża.

Następna audiencja generalna, po ostatniej przed letnią przerwą z 26 czerwca, odbędzie się 4 września, a nie jak wcześniej zapowiadano 7 sierpnia. Przez cały ten czas papież będzie spotykał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w kolejne niedziele w południe w Watykanie.

15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Franciszek odmówi modlitwę maryjną w Pałacu Apostolskim w Castel Gandolfo. Rano tego dnia zwyczajem swych poprzedników odprawi mszę w pobliskiej parafii. Tak długiej przerwy w audiencjach generalnych nie było od wielu lat; nigdy za pontyfikatu Benedykta XVI, który w sierpniu spotykał się w środy z wiernymi w Watykanie albo w Castel Gandolfo, gdzie wtedy przebywał.Wiele wskazuje na to, że jedną z przyczyn odwołania kończących się około południa audiencji w najgorętszym miesiącu roku jest obecność na każdym spotkaniu z Franciszkiem dziesiątków tysięcy ludzi. W sierpniu musiałyby się one odbywać na placu Świętego Piotra, bo pielgrzymi nie zmieściliby się ani w watykańskiej Auli Pawła VI, ani w bazylice.Już podczas ostatnich środowych spotkań w czerwcu służby medyczne udzielały pomocy wielu ludziom, którzy mdleli z powodu upału.

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE