Polacy podbili Londyn

aktualizacja: 11.02.2016, 15:47
Foto: Fotorzepa, Marek Obremski

Na prestiżowej konferencji Finnovate jedną z głównych nagród zdobył serwis Valuto, założony przez twórców Internetowykantor.pl i Walutomat.pl.

Valuto działa od kilku miesięcy w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje konto multiwalutowe, do obsługi zarówno klientów indywidualnych jak i firm.

Serwis zdobył właśnie uznanie podczas zakończonej we wtorek wieczorem konferencji Finnovate, jednej z czterech najbardziej prestiżowych jeśli chodzi o technologie na rynku finansowym. Valuto zostało wyróżnione nagrodą Best of Show z uzasadnieniem iż swoją innowacyjnością ma szansę pobić rynek światowy.

Nagrody przyznawane są na podstawie głosowania gości, których w tym roku było ok. 1,5 tys. Oprócz polskiego serwisu wśród nagrodzonych znalazły się Capitali.se, DriveWealth, EyeVerify, IDscan Biometrics, Swipe Stox.

Zaprezentowało się także kilka innych polskich firm jak Asseco z nowym rozwiązaniem bankowości mobilnej, także ING prezentowało wprowadzany już model obsługi w tym kanale kont firmowych. Zaprezentowała się też firma VoicePIN, oferujące głosową identyfikację osób dzwoniących choćby do banków czy na infolinie. Na Finnovate prezentowała się też polska firma Kontomatik, która już została przejęta przez niemiecki fundusz. Ta spółka zajmuje się agregowaniem danych finansowych z konta bankowego.

Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE