Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

Polacy podbili Londyn

Fotorzepa, Marek Obremski
Na prestiżowej konferencji Finnovate jednš z głównych nagród zdobył serwis Valuto, założony przez twórców Internetowykantor.pl i Walutomat.pl.

Valuto działa od kilku miesięcy w Europie Œrodkowo-Wschodniej. Oferuje konto multiwalutowe, do obsługi zarówno klientów indywidualnych jak i firm.

Serwis zdobył właœnie uznanie podczas zakończonej we wtorek wieczorem konferencji Finnovate, jednej z czterech najbardziej prestiżowych jeœli chodzi o technologie na rynku finansowym. Valuto zostało wyróżnione nagrodš Best of Show z uzasadnieniem iż swojš innowacyjnoœciš ma szansę pobić rynek œwiatowy.

Nagrody przyznawane sš na podstawie głosowania goœci, których w tym roku było ok. 1,5 tys. Oprócz polskiego serwisu wœród nagrodzonych znalazły się Capitali.se, DriveWealth, EyeVerify, IDscan Biometrics, Swipe Stox.

Zaprezentowało się także kilka innych polskich firm jak Asseco z nowym rozwišzaniem bankowoœci mobilnej, także ING prezentowało wprowadzany już model obsługi w tym kanale kont firmowych. Zaprezentowała się też firma VoicePIN, oferujšce głosowš identyfikację osób dzwonišcych choćby do banków czy na infolinie. Na Finnovate prezentowała się też polska firma Kontomatik, która już została przejęta przez niemiecki fundusz. Ta spółka zajmuje się agregowaniem danych finansowych z konta bankowego.

ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL