Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lubuskie

Miliony na lepszš komunikację

Remont torowiska na ul. Warszawskiej w Gorzowie.
materiały prasowe
Gorzów Wielkopolski inwestuje w miejskš infrastrukturę. Lubuski oœrodek otrzymał dotację w wysokoœci 159 mln zł na modernizację transportu publicznego.

Zmodernizowane majš zostać między innymi linie tramwajowe, powstanie też nowe torowisko. Prace już się zaczęły – wymienione zostały tory na ul. Warszawskiej. Niedługo rozpocznie się przebudowa torowiska na ul. Kostrzyńskiej. Nowe szyny pojawiš się też m.in. na ul. Sikorskiego, Walczaka, Dworcowej i Chrobrego. To długo wyczekiwane w mieœcie przedsięwzięcia.

Prezydent Jacek Wójcicki deklaruje, że w cišgu najbliższych kilku lat zostanie zbudowana nowa trasa tramwajowa, która połšczy Górczyn z centrum miasta. Nowa linia będzie biegła ulicami Piłsudskiego, Górczyńskš oraz Okulickiego do skrzyżowania z Szarych Szeregów. Obok przyłšczania budynków w centrum miasta do sieci ciepłowniczej inwestycje infrastrukturalne, służšce ograniczeniu emisji spalin, majš zwiększyć jakoœć życia mieszkańców.

Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji, dodaje, że miasto wprowadzi także nowy system komunikacji pasażerskiej i monitoringu. Gorzów na wprowadzenie nowoczesnego transportu miejskiego potrzebuje 321,7 mln zł. Dofinansowanie unijne, dzięki podpisanym 28 czerwca w Ministerstwie Rozwoju umowom, wynosi 158,9 mln zł.

Ponadto Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim zakupi za prawie 15,5 mln zł dziesięć nowych autobusów. Umowę w tej sprawie, w obecnoœci prezydenta miasta Jacka Wójcickiego, podpisali: prezes MZK Roman Maksymiak oraz przedstawiciele firmy MAN Truck & Bus Polska. Dzięki temu ponad połowa floty miejskiego przewoŸnika będzie nowa. Autobusy pojawiš się w Gorzowie jeszcze w tym roku.

Inwestycje w podniesienie jakoœci życia majš sprawić, że Gorzów Wielkopolski stanie się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania i inwestycji prywatnych. – Mówimy o warstwie cywilizacyjnej w rozwoju miasta. Dziœ musimy konkurować o siłę roboczš także dbałoœciš o przestrzeń publicznš, słowem, chcemy poprawić standardy. Obok rozwoju szkolnictwa zawodowego, stworzenia Akademii im. Jakuba Paradyża, budowy trasy S3, wylotówek z miasta, inwestycji w kanalizację i wodocišgi modernizacja sieci tramwajowej to strategiczne przedsięwzięcia. Jako przedsiębiorcy dobrze je oceniamy – mówi „Rzeczpospolitej" Jerzy Korolewicz, prezes Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gorzowie Wielkopolskim.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL