Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Łódzkie

Popisowe miasto

ŁódŸ chciała się popisać, aspirujšc do zorganizowania w 2022 r. tzw. małego Expo. Choć w głosowaniu przegrała minimalnie z Buenos Aires, i tak dała niezły PO-PiS. Hannę Zdanowskš, prezydent z PO, publicznie wspierał wicepremier Piotr Gliński z rzšdu PiS. Nawet po porażce publicznie deklarował, że rzšd o Łodzi nie zapomni i hojnie wspomoże inwestycje w mieœcie.

A skoro już o PO-PiS-ach mowa, to sš ich w Łodzi kolejne przykłady. Przez lata jednym z głównych fachowców Platformy od Unii Europejskiej był Jacek Saryusz-Wolski, który jednak gwałtownie zmienił front, stajšc jako kandydat PiS w szranki z Donaldem Tuskiem w Brukseli, gdy były premier ubiegał się o drugš kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Ostatnio przy pierwszej fazie rekonstrukcji rzšdu wywołanej powołaniem na premiera Mateusza Morawieckiego łodzianie dowiedzieli się, że w roli rzecznika rzšdu Polaków do racji Zjednoczonej Prawicy przekonywała będzie wieloletnia działaczka PO w Łodzi Joanna Kopcińska.

ŁódŸ nie od dziœ wyznacza trendy w polityce. W czasach, gdy jeszcze sporo się mówiło i pisało o robotniczych tradycjach lewicowej ponoć Łodzi, wybory na prezydenta miasta – i to dwa razy z rzędu – wygrał Jerzy Kropiwnicki, który swych prawicowych poglšdów nigdy nie ukrywał. Potem w prawo skręciła cała Polska.

Bioršc pod uwagę to, że w listopadzie będziemy mieli wybory samorzšdowe, warto obserwować, kto nagle zmieni front, kto stanie do walki i kto wygra w PO-PiS-owym mieœcie.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL