Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Pomorze Zachodnie

Szczęśliwa trzynastka

Michał Stankiewicz
materiały prasowe
Wygrać w jednym rankingu to sukces. Wygrywać przez całe lata to niebywały sukces. Takim właœnie może się poszczycić XIII LO w Szczecinie, które w tym roku znów wygrało prestiżowy ranking liceów miesięcznika „Perspektywy".

Ranking powstaje od 20 lat, a przez wiele edycji tworzony był wspólnie z „Rzeczpospolitš". W tym roku jego kapituła wybrała też szkołę 20-lecia – również tutaj wygrała szczecińska „trzynastka".

Co spowodowało, że akurat Szczecin ma najlepsze liceum w kraju? Do wygranej w rankingu liczš się wyniki w olimpiadach oraz maturalne. Uczniowie „trzynastki" garnš się więc do olimpiad, a potem je wygrywajš. No i œwietnie zdajš maturę.

Liceum powstało w 1991 r. przy Uniwersytecie Szczecińskim, wykorzystujšc kadrę akademickš. I właœnie sposób nauczania na wzór studiów, indywidualne podejœcie do uczniów dały efekty. Idš tam ci, którzy już wiedzš, że chcš się uczyć. Liczy się też stabilnoœć kadry kierowanej przez Cezarego Urbana. Na marginesie: wybitna pozycja szkoły dała też owoce polityczne – Urban był posłem PO, a wieloletni wicedyrektor Maciej Kopeć jest dzisiaj wiceministrem edukacji.

A co majš z tego wszystkiego uczniowie? Przede wszystkim otwarte drzwi na studia. Nikogo w liceum nie dziwiš wizyty przedstawicieli najlepszych polskich uczelni zachęcajšcych, by przyszli absolwenci "trzynastki" wybrali właœnie ich ofertę.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL