Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zdrowie

Radziwiłł o ustawie 6 proc. PKB na zdrowie: to historyczna chwila

Konstanty Radziwiłł
rp.pl
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, komentujšc publikację nowelizacji ustawy, która stopniowo zwiększa nakłady na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 roku, ocenił, że jest to "historyczna chwila". "To jest sytuacja zupełnie wyjštkowa" - powiedział w czwartek minister.

"W ferworze tych ostatnich wydarzeń politycznych być może nie wszyscy zauważyli, że została opublikowana nowelizacja ustawy o œwiadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze œrodków publicznych, zwana w skrócie ustawš 6 proc." - powiedział w czwartek szef resortu zdrowia na konferencji prasowej.

Jak podał, ustawa generuje w cišgu 10 lat wydatki na poziomie 547 mld zł, które majš wpłynšć do systemu służby zdrowia. "Jest to naprawdę historyczna chwila. Ci, którzy tego nie dostrzegajš to albo nie chcš tego zobaczyć, albo też po prostu nie rozumiejš, jak to wszystko działa. To jest naprawdę sytuacja zupełnie wyjštkowa" - zaznaczył Radziwiłł.

Nowelizacja ustawy o œwiadczeniach opieki zdrowotnej przewiduje, że nakłady na ochronę zdrowia będš stopniowo wzrastać do poziomu 6 proc. PKB w 2025 r. W przyszłym roku na zdrowie ma być przeznaczone nie mniej niż 4,67 proc. PKB.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL