BEZPIECZEŃSTWO

Polskie słabe punkty

aktualizacja: 23.03.2016, 07:03
W trybie pilnym we wtorek odbyło się posiedzenie Rządowego Centrum Bez...
W trybie pilnym we wtorek odbyło się posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Na razie nie podniesiono stopnia zagrożenia terrorystycznego.
Foto: PAP

Rząd zapewnia, że nic nam nie grozi. Służby ostrzegają jednak, że ryzkowna jest organizacja m.in. ŚDM.

REDAKCJA POLECA

Polska jest w tej chwili krajem bezpiecznym – zapewniała we wtorek po posiedzeniu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) premier Beata Szydło. Jej słowa nie przekonują nie tylko ekspertów, ale także polityków.

Prezydent Andrzej Duda wezwał szefów służb, by przekazali mu osobiście informacje o stanie bezpieczeństwa państwa. Co usłyszał? Z naszych informacji wynika, że niewiele poza zapewnieniem, iż służby monitorują sytuację w naszym kraju przez całą dobę i w razie konieczności są gotowe reagować.

Także poseł PiS Marek Opioła, przewodniczący sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, zdecydował o zwołaniu w trybie pilnym niejawnego posiedzenia komisji z szefami wszystkich resortów siłowych oraz służb specjalnych. Komisja spotka się 31 marca, zaraz po świętach.

– Chcemy mieć pełną informację o stanie bezpieczeństwa Polski i jej obywateli, a także o poziomie zagrożenia terrorystycznego oraz przygotowaniu służb i organów państwa – mówi „Rzeczpospolitej" poseł Opioła.

Polska nie może bagatelizować wczorajszych zamachów w Brukseli. Choć na razie nie podniesiono stopnia zagrożenia terrorystycznego, to kwestia ta była gorąco dyskutowana podczas posiedzenia RCB. – Ostatecznie zapadła decyzja, aby tego nie robić i nie wywoływać paniki. Na razie poleciliśmy pełną mobilizację służb – mówi „Rzeczpospolitej" osoba z bliskiego otoczenia premier. I dodaje: – Każdy zamach terrorystyczny w Europie musimy traktować bardzo poważnie i szybko wyciągać z niego wnioski, bo już w lipcu możemy się stać przedmiotem jednego z nich.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE