Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zamachy w Brukseli

Prezydent Duda: Nie ma sygnałów o zagrożeniu w Polsce

AFP
Nie ma w tej chwili żadnych sygnałów, żebyœmy w Polsce mieli jakiekolwiek zagrożenie - powiedział prezydent Andrzej Duda po rozmowie z szefami służb. Poinformował też, że dwaj Polacy ranni w zamachach w Brukseli to celnicy. W sumie rannych zostało tam trzech Polaków.

Prezydent spotkał się z ministrem, koordynatorem służb specjalnych ministrem Mariuszem Kamińskim oraz szefami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu i Rzšdowego Centrum Bezpieczeństwa. W rozmowie uczestniczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

- Przekazano mi, jak wyglšda obraz sytuacji. Nie ma w tej chwili żadnych sygnałów o tym, żebyœmy tutaj, na terenie Polski, mieli jakiekolwiek zagrożenie. Nie ma też, według tych informacji, które panowie (szefowie służb) posiadajš, a posiadajš dobre informacje z różnych Ÿródeł, także i zagranicznych, nie ma zasadnoœci do tego, żeby podwyższać jakikolwiek stan zagrożenia w tej chwili w Polsce - powiedział Duda w krótkim oœwiadczeniu dla prasy.

Spotkanie u prezydenta odbyło się już po tym, jak z przedstawicielami służb w Rzšdowym Centrum Bezpieczeństwa spotkała się premier Beata Szydło. - Poprosiłem, zresztš tak samo jak poprosiła pani premier, z tego co wiem, o to, aby jednak wszelkie służby dbajšce o bezpieczeństwo naszego kraju i bezpieczeństwo Polaków zachowały szczególnš, wzmożonš czujnoœć w tej sytuacji, jaka wystšpiła – powiedział prezydent.

Duda powiedział też, że dwóch Polaków rannych w zamachach w Brukseli to celnicy. - O ile wiem, na lotnisku Zaventem dwóch Polaków, którzy przebywali tam na delegacji, funkcjonariuszy Służby Celnej, zostało rannych. Według informacji, które panowie mi przekazali, znajdujš się zarówno oni, jak i ich rodziny w tej chwili pod opiekš naszych służb konsularnych. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porzšdku i że obie te osoby jak najszybciej wrócš do zdrowia – powiedział Duda.

Już po briefingu prezydenta MSZ poinformowało, że wœród poszkodowanych w dzisiejszych zamachach w Brukseli jest trzech polskich obywateli, którzy sš hospitalizowani.

Najnowszy bilans zamachów terrorystycznych w Brukseli to 34 ofiary œmiertelne i ponad 200 rannych. Do ataków doszło na międzynarodowym lotnisku w Brukseli oraz w metrze.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL